Zesłanie Ducha Świętego – 19.05.2024

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Zesłania Ducha Świętego.
 • Opust w Gnojniku
 • Wspominki roczne o godz. 8.30.
 • Rocznica I Komunii dla uczniów klasy IV będzie na Mszy św. o godz. 11.00.
 • O godz. 14.30 Msza św. pogrzebowa śp. Emilii Tota z ul. Tęczowej, którą Pan w wieku 94 lat wezwał do siebie.
 • Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00.
 • Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie o godz.17.30, a po nich Msza św. /Komunikat Bpa Diecezjalnego/
 1. W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.
 • Msze św. o 7.00, 9.00 i o 18.00.
 • Odpust w Brzesku – suma odpustowa o 18.00.
 1. W środę – wspom. dowolne św. Rity z Cascii, zakonnicy.
 • Spotkanie młodzieży w Domu Ludowym o godz.19.30.
 1. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 2. W piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 • O godz.19.30 schola parafialna, w przypadku bezdeszczowej pogody, zaprasza na śpiewaną „majówkę „ tym razem przy kapliczce Matki Bożej na ul. Granicznej 130 /u państwa Misinów/.
 1. W sobotę:
 • O godz. 5.00 wyrusza pielgrzymka autokarowa do Krasiczyna, Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Koszt wycieczki to 150 zł. Powrót około godz. 21.00
 • O godz. 9.00 spotkanie LSO
 • O godz. 10.00 spotkanie DSM
 1. Następna niedziela (26 maja) – to Uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominam, że jest to zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.
 • W tym dniu, szczególnie pamiętajmy w naszej modlitwie, o Mamach z okazji ich święta.
 • Odpust w Okocimiu.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. + Joanna /Janina/ Pukal z ul. Bocheńskiej. Od uczestników pogrzebu będzie 11 Mszy św. /do odebrania w zakrystii/. Polecajmy duszę ś.p. + Joanny i Emilii, Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”
 2. W odpowiedzi na apel naszego Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża organizowana jest w dniach 29-30 czerwca 2024 roku, I Brzeska Piesza Pielgrzymka do Tuchowa. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania w intencji młodzieży oraz powołań kapłańskich i zakonnych. /Szczegóły na plakatach/.
 3. Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji znajdują się na stronach internetowych.
 4. Uroczystość Bożego Ciała – czwartek – 30 maja. Procesja po Mszy św. o godz.9.00.
 • ołtarz nr 1- przy krzyżu misyjnym – Oś. Urocze nr 1-60.
 • ołtarz nr 2- przy figurze Jezusa Miłosiernego – ul. Tęczowa nr 100 – 50.
 • ołtarz nr 3- pomiędzy przedszkolem, a szkołą – ul. Bocheńska nr 1-76
 • ołtarz nr 4- przed schodami obok kościoła – Skalna i Pod Wieżami.

Tradycyjnie bardzo proszę poszczególne rejony o uporządkowanie otoczenia kościoła oraz wykoszenie trawy na parkingach i skarpie.

 1. W piątek 7 czerwca w parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku rozpocznie się druga w tym roku edycja weekendowej Katechizacji Przedmałżeńskiej (tzw. Kursu) połączona z Dniem Skupienia. Zapisy prowadzone są przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba w Brzesku. Szczegóły na plakatach i stronie parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku.
 2. Bóg zapłać za ofiary na kościół: narzeczonym: Tobiaszowi Sowa i Katarzynie Krzysiek oraz Marcie i Władysławowi Kokoszka. Dziękujemy firmie Kris-Met z Dębna za podarowanie kleju i promocyjną sprzedaż materiałów na wykończenie salki.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i specjalnego wydania pt. „Gościa extra”.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

„Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” – zapewnia nas dziś św. Paweł w 2 czytaniu – i tego właśnie sobie i Wam życzę na nowy tydzień i na całe nasze chrześcijańskie życie. Szczęść Boże.