Niedziela Trójcy Przenajświetszej – 26.05.2024

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Trójcy Przenajświętszej.
  • Opust w Okocimiu. Dzień Matki.
  • Wspominki roczne o godz. 8.30.
  • Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00.
  • Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie o godz.17.30, a po nich Msza św. /Komunikat/
  1. W środę – wspom. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem we wtorek i środę od 17.00.
  • Spotkanie młodzieży w Domu Ludowym o godz.19.30.
  1. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Składka na hospicja i cele charytatywne.

Procesja po Mszy św. o godz. 9.00.

• Ołtarz nr 1- przy krzyżu misyjnym – Oś. Urocze nr 1-60.
  • Ołtarz nr 2- przy figurze Jezusa Miłosiernego – ul. Tęczowa nr 100 – 50.
  • Ołtarz nr 3- pomiędzy przedszkolem, a szkołą – ul. Bocheńska nr 1-76
  • Ołtarz nr 4- przed schodami obok kościoła – Skalna i Pod Wieżami.

Na uroczystość szczególnie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, chłopców dzwoniących, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach pierwszokomunijnych, druhów OSP do asysty i niesienia baldachimu, dorosłych i młodzież do niesienia feretronów i sztandarów.

1. Uroczystość Bożego Ciała rozpoczyna Oktawę Bożego Ciała. Przez kolejne 8 dni procesje wokół kościoła, będą codziennie: po Mszy św. o 6.30 rano i po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po 11.00.
  2. W piątek – święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych o godz. 18.00.
  3. W sobotę – wspom. św. Justyna. Męczennika. Dzień Dziecka, a także Rozpoczęcie Nabożeństw czerwcowych.
  • Przez cały czerwiec po wieczornych Mszach św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.
  • Po porannych Mszach św. pomodlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa.
  • To również pierwsza sobota miesiąca – zawierzamy siebie Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • O godz. 9.00 spotkanie LSO
  • O godz. 10.00 spotkanie DSM
  1. Następna niedziela (2 czerwca) – to 9 Niedziela zwykła. I niedziela miesiąca. W Polsce Dzień Dziękczynienia
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Emilii Tota. Od uczestników pogrzebu będzie 8 Mszy św. /do odebrania w zakrystii/. W wieku 96 lat zmarła p. Maria Zgraja – Mama p. Jana. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00. Polecajmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”
  3. Bóg zapłać za ofiary na kościół: Danucie i Antoniemu Sechman.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

Wszystkim naszym kochanym Mamom, dzieciom, a także solenizantom i jubilatom tego tygodnia, z okazji ich świąt, składamy serdeczne życzenia: miłości, szacunku, wielu powodów do uśmiechu i radości, jak również obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Przyjmijmy błogosławieństwo w imię Trójcy Świętej – niech ono nam towarzyszy każdego dnia rozpoczynającego się nowego tygodnia. Szczęść Boże!