Zesłanie Ducha św. 2020

 1. Komunikat ks. Biskupa o odwołaniu dyspensy.
 2. Od najbliższej niedzieli jeszcze przez trwający okres epidemii z naszego kościoła będzie transmitowana tylko jedna msza o godz. 11.00.
 3. Niedziela – dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Niedziela synodalna – pamiętamy w modlitwach o synodzie diecezjalnym. Po mszy popołudniowej ostatnie nabożeństwo majowe.
 4. Poniedziałek – drugi dzień tzw. Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła, msze o 7.00, 9,00 i o 18.00(transmisja). Odpust ku czci NMP Matki Kościoła w Brzesku, suma o 18.00. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, nabożeństwa do Serca Pana Jezusa będą w te dni w które jest msza wieczorem.
 5. Wtorek –
 6. Środa – św. Karola Lwangi i Towarzyszy męcz., nowenna do MBNPomocy o 18.00 i msza św., od 17.00 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 7. Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się w tym dniu o powołania i za powołanych, msza o 18.00, od 17.00 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 8. Piątek – św. Bonifacego, bpa i męcz., pierwszy piątek miesiąca, udamy się do chorych od 8.00, od 17.00 okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku miesiąca.
 9. Sobota – pierwsza sobota miesiąca.
 10. Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy, zakończenie okresu komunii świętej wielkanocnej, w Polsce Dzień Dziękczynienia, pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne. Dziękuję tym wszystkim którzy w czasie, kiedy nie było składek, wrzucali ofiary do puszki która była wystawiona. Bóg zapłać za ofiary!
 11. Po raz ostatni dziś w majowy poranek usłyszeliśmy nuty majowe pieśni maryjnych, wykonywane tradycyjnie przez grupę muzyków, którym towarzyszył inicjator majowego uwielbienia Maryi pieśnią, Pan Edward Put. Wykonawcami tych pieśni byli panowie: Stanisław Nalepka, Mariusz Karaś i Jacek Put. Bardzo gorąco dziękuję im za to po raz kolejny dawane świadectwo wiary, tak pięknie ukazane temu małemu światu, jakim jest nasza parafia. Bóg zapłać im i życzę, by Maryja, którą tak wytrwale uwielbiają grając, wstawiała się za nimi u Boga i wypraszała potrzebne łaski. Szczęść Boże!    
 12. Ofiary na kościół złożyli: Alicja i Paweł Sapała. Bóg zapłać!
 13. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego …. . Jest także „Miłujcie się”.
 14.