X Niedziela zwykła – 09.06.2024

1. Dzisiejsza niedziela to 10 niedziela zwykła druga niedziela miesiąca – składka na cele inwestycyjne. Zbiórka do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
  • Wypominki roczne o godz. 8.30.
  • Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci i nadanie dziewczynkom kolejnych stopni DSM o godz. 11.00.
  • /Komunikat ks. Bpa/
  1. Nabożeństwa czerwcowe do końca miesiąca:
  • Po Mszach św. wieczornych o godz.18.00 (środa, piątek, sobota) –
    z wystawieniem Najśw. Sakramentu.
  • Po Mszach św. porannych o godz. 6.30 (od poniedziałku do soboty) zawierzamy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. W poniedziałek – o 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem uczniów kl. 7 wraz z rodzicami.
  2. We wtorek – wspom. św. Barnaby Ap.
  3. W środę – wspom. Bł. Romana Sitki prezb i Towarzyszy, męcz.
  • Spotkanie aspirantów o godz. 17.00.
  • Spotkanie młodzieży o godz.19.30, w Domu Ludowym.
  1. W czwartek – wspom. św. Antoniego z Padwy, prezb i dok. K-ła
  2. W piątek – wspom. Bł. Michała Kozala, bpa i męcz. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.
  3. W sobotę – przypada 12. Rocznica objęcia diecezji przez ks. biskupa Andrzeja Jeża. Polecajmy w modlitwie dobremu Bogu naszego Pasterza i całą diecezję.
  • O godz. 9.00 spotkanie LSO
  • O godz. 10.00 spotkanie
  1. Następna niedziela (16 czerwca) – to XI Niedziela zwykła, Diecezjalne Święto Rodziny – 25 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu
  • Wypominki roczne o godz. 8.30.
  • Msza św. z obrzędem dopuszczenia aspirantów do posługi ministrantów o godz.11.00.
  • Nabożeństwo czerwcowe po Mszy o godz.16.00.
  1. Grupy działające w naszej parafii wraz z Radą Parafialną serdecznie zapraszają na kiermasz ciast, który będzie miał miejsce w niedzielę 16 czerwca br. na placu kościelnym. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup wyposażenia do salki katechetycznej dla grup parafialnych. Zachęcamy do skosztowania smacznych wypieków i wsparcia naszej inicjatywy.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział w procesji podczas oktawy Bożego Ciała. Niech to świadectwo wiary ożywi w nas miłość do Eucharystii i zachęci do liczniejszego udziału w codziennej Mszy świętej.
  3. Bóg zapłać za ofiary na dzwonki – ofiarodawcom anonimowym i na kościół: narzeczonym – Joannie Jeziorek i Mikołajowi Pajor.
  4. W poniedziałek o godz. 15.00 będzie pogrzeb pochodzącego z naszej parafii, a mieszkającego w Krakowie /czasami na ul. Pod Wieżami/ śp. Kazimierza Zgraja. Powierzajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu… .
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Promyczek Dobra”.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

«Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką». Obyśmy i my mieli w sobie tyle wiary, nadziei i miłości by pełnić wolę Bożą i należeć do rodziny Jezusa. Niech Bóg nas na tej drodze błogosławi. Szczęść Boże!