IX Niedziala Zwykła – 02.06.2024

1. Dzisiejsza niedziela to 9 niedziela zwykła i pierwsza niedziela miesiąca. W Polsce Dzień Dziękczynienia. Trwa Oktawa Bożego Ciała.
  • Wspominki roczne o godz. 8.30.
  • Nabożeństwo czerwcowe w czasie procesji po Mszy św. o godz. 11.00.
  1. Nabożeństwa czerwcowe, po Oktawie Bożego Ciała, do końca miesiąca:
  • Po Mszach św. wieczornych o godz.18.00 (środa, piątek, sobota) – z wystawieniem Najśw. Sakramentu.
  • Po Mszach św. porannych o godz. 6.30 (od poniedziałku do soboty) zawierzamy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W kolejną niedzielę Nabożeństwo czerwcowe po Mszy o godz.16.00.
  1. W poniedziałek – wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników z Ugandy.
  • Imieniny ks. Bpa Leszka Leszkiewicza – polecamy Jego osobę i posługę Waszej modlitwie.
  1. W środę – wspom. św. Bonifacego bpa i męcz.
  • Okazja do spowiedzi przed I piątkiem od godz. 17.30
  • Spotkanie aspirantów czyli kandydatów na ministrantów o godz. 17.00.
    Na to spotkanie zapraszamy chłopców z kl. 3 i starszych, którzy pragną  włączyć się w służbę liturgiczną na większą chwałę Bożą i ku radości nas wszystkich.
  • Spotkanie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie młodzieży o godz.19.30, w Domu Ludowym.
  1. W czwartek :
  • Okazja do spowiedzi przed I piątkiem od godz. 17.00.
  • Zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej. Wtedy nastąpi poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci, które wszystkie serdecznie zapraszamy!
  1. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem I piątek miesiąca. Wspieramy materialnie i modlitewnie misje św.
  • W tym dniu nie obowiązuje post.
  • Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych po domach z posługą sakramentalną.
  • Możliwość spowiedzi od godz.17.00.
  • Po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła.
  • Bezpośrednio po procesji zapraszamy na uwielbienie Serca Pana Jezusa prowadzone przez scholę parafialną, które zakończymy błogosławieństwem Lourdskim.
  1. W sobotę – wspom. Niepokalanego Serca NMP.
  • O godz. 9.00 spotkanie LSO
  • O godz. 10.00 spotkanie
  1. Następna niedziela (9 czerwca) – to X Niedziela zwykła, druga niedziela miesiąca – składka na cele inwestycyjne. Zbiórka do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
  • Wypominki roczne o godz. 8.30.
  • Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci i nadanie dziewczynkom kolejnych stopni DSM o godz. 11.00.
  1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: porządkując teren wokół kościoła, urządzając ołtarze, druhom OSP za asystę, dziewczętom noszącym feretrony, mężczyznom noszącym sztandary, Liturgicznej Służbie Ołtarza, DSM-owi, dzieciom I Komunijnym, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwoneczkami oraz ich rodzicom. Dziękuję Wam wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniliście się do uświetnienia tej wyjątkowej uroczystości. Stokrotne Bóg zapłać!
  2. Bóg zapłać za ofiary na kościół: p. Teresie i Stanisławowi Kleckim oraz Rodzinom z ul. Bocheńskiej, które kwotą 220 zł wsparły zakup 2 zestawów dzwonków procesyjnych. Koszt zakupu dzwonków to 1800 zł, więc szukamy jeszcze innych sponsorów na ten zakup.
  3. W miesiącu maju po 6.00 rano mogliśmy wsłuchać się w melodie pieśni Maryjnych wykonywane przez Panów:, Mariusza Karasia, Bartłomieja Musiała i Stanisława Nalepkę. Bóg zapłać za inicjatywę i poświęcenie oraz zachęcamy do kontynuowania tej pięknej tradycji w kolejnych latach. Maryja Niepokalana niech wynagradza swoja opieką i wstawiennictwem. Bóg zapłać!
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Zgraja. Od uczestników pogrzebu będzie 11 Mszy św.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Bóg dał nam niedzielę, aby wyzwolić nas od zniewolenia pracą i grzechem. Przeżyjmy ją bardziej po Bożemu niż po ludzku, a wtedy doświadczymy tej duchowej wolności. Niech nam w tym pomaga Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże!