8 Niedziela Zwykła 2019

 1. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca niedziela adoracyjna. Składka na cele diecezjalne. Dziś rozpoczynamy  nabożeństwo 40-godzinne. Adoracja pod koniec każdej mszy zamiast kazania i od 12.00 do 16.00 na prywatną adorację wszystkich dysponujących wolnym czasem. Zadbajmy by kościół nie był pusty. Ciąg dalszy adoracji 40-godzinnej w poniedziałek i wtorek od 14.00 do 17.00. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.  
 2. Poniedziałek – Św. Kazimierza Królewicza
 3. Wtorek –
 4. Środa – Popielec. Msze z posypaniem głów popiołem o 7.00, 9.00 i 17.00. Składka na cele charytatywne. W środę popielcową rozpoczyna się okres komunii św. wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli trzy posiłki w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat). Od środy do I niedzieli Wielkiego postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (dawne suche dni). Nowenna do MBNPomocy.
 5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. Piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00, dla starszych o 17.00 i dla młodzieży o 19.00. W piątek Dzień Kobiet.  
 7. Sobota –
 8. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza z kazaniem dla dzieci, składka na potrzeby parafialne (będzie do zapłaty ubezpieczenie kościoła), a na Gorzkich Żalach w szczególności przeznaczona na kwiaty i urządzenie Bożego Grobu.
 9. Zostały zakończone prace przy wyświetlaczu tekstów. Ta inwestycja została wypłacona z pieniędzy zbieranych przy okazji opłatków. Bowiem za opłatki uzyskano 4 800 zł. Z ubiegłego roku z opłatków zostało jeszcze 350 zł. A więc pieniądze zostały wydane dokładnie na cel związany z liturgią. Resztę 4810 zł pokryły pieniądze z tych składek jednorazowych, które składacie w ciągu roku. Skoro mowa o pieniądzach, to w najbliższym czasie przybędą do naszych domów Radni z Rady Parafialnej aby pomóc wam złożyć ratę ofiary na cel remontowy malowania kościoła. Mamy w tym roku do zapłaty jeszcze około 73 862,10 zł. W tym są ujęte prace przy malowaniu sufitu pod chórem (materiały plus prace) wynoszą 9 000 zł.   
 10. Ogłoszenie od burmistrza.
 11. Zachęta do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.