4 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

1. Dzisiaj – 4 Niedziela Wielkiego Postu tzw. Letare, czyli  radości. Składka na potrzeby inwestycyjne parafii, zwłaszcza na ubezpieczanie kościoła i obiektów parafialnych na kolejny rok. Bóg zapłać!
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
  • Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.10.30.
  • Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 11.00.
  • Bezpośrednio po sumie – Kalwaryjska Droga Krzyżowa.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.40.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.15.00.
  • Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.

Składka podczas  nabożeństwa pasyjnego na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój świątyni na Święta Wielkanocne.

1. W środę:
  • nowenna do MBNP o 17.00, a po niej Msza św.
  • spotkanie młodzieży w Domu Ludowym o godz.19.30.
  1. W piątek:
  • o30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św.
  • o godz. 19.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Młodzieżową.
  1. W sobotę:
    • spotkanie LSO o godz. 9.00
    • spotkanie DSM o godz. 10.00.
  2. Kolejna niedziela to 5 Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwa pasyjne według planu z tej niedzieli.
  3. Zwróćmy uwagę na program Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii wywieszony na tablicach ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej.
    Postarajmy się dostosować zajęcia i obowiązki tak, żeby wziąć udział w tych jakże ważnych ćwiczeniach duchowych. Módlmy się także o światło Ducha Św. dla ks. Rekolekcjonisty i nas samych!
  4. Zapraszamy i zachęcamy: dzieci, całe rodziny oraz grupy, do udziału w Parafialnym Konkursie na Najpiękniejszą Palmę. W konkursie będą brane pod uwagę tradycyjne palmy,  wykonane ręcznie. Regulamin konkursu na stronie parafii i plakacie w gablocie.
  5. Dzisiaj i w kolejną niedzielę możemy zakupić palmy wykonane przez członków naszego Klubu Seniora „Osób Wcześniej Urodzonych” i tym samym wspomóc działalność klubu.
  6. Parafia w Jasieniu organizuje 22 marca b.r. Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły na plakatach.
  7. Bóg zapłać za ofiarę na kościół pewnej rodzinie z ul. Jodłowej oraz Magdalenie i Aleksandrowi Anioł.
  8. W ostatnim czasie została wykonana droga dojazdowa do budynku katechetycznego – utwardzona i wybrukowana oraz został uporządkowany ogród. Bóg zapłać firmie z sąsiedztwa kościoła za bezinteresowne użyczenie sprzętu i pracowników do tych prac ogrodowych, a ks. Czesławowi za ufundowanie kwiatów i krzewów do tego ogrodu. W najbliższym czasie chcielibyśmy wykończyć i udostępnić grupom parafialnym salkę katechetyczną w tym budynku.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Gościa Extra o Celibacie oraz pisma społecznego WPIS.
  10. Ogłoszenia społeczne.
  • Dyrektor Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych ogłasza nabór uczniów niepełnosprawnych intelektualnie na rok szkolny 2024/2025 do Szkoły Podstawowej Specjalnej, Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy oraz Oddziałów Rewalidacyjno – Wychowawczych. Placówki te posiadają bogatą bazę edukacyjno – terapeutyczną, rehabilitacyjną, logopedyczną, psychologiczną i rekreacyjną. Szkoły promują wychowanie i nauczanie w duchu wartości chrześcijańskich.

Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Ośrodka (www.jadowniki.caritas.pl).

• 17 marca o godz. 16.30 W sali Domu Ludowego w Porębie Spytkowskiej odbędzie się spotkanie z kandydatem na Burmistrza Brzeska, p. Januszem Filipem, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.
  • Klub Sportowy LKS Poręba ogłasza nowy nabór uczestników do poszczególnych sekcji – szczegóły na plakatach.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w przeżywaniu W. Postu. Niech umocni naszą wiarę i pomnoży nadzieję. Szczęść Boże.!