3 Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

1. Dzisiaj – 3 Niedziela Wielkiego Postu i pierwsza miesiąca.
  • O 10.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci.
  • Bezpośrednio po sumie – Kalwaryjska Droga Krzyżowa.
  • O 14.40 – koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • O godz. 15.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.

Składka podczas  nabożeństwa pasyjnego na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój świątyni na Święta Wielkanocne.

1. W poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza

Jutro młodzież z klas VIII przyjmie w kościele Miłosierdzia Bożego
w Brzesku sakrament bierzmowania. Obejmijmy troje naszych młodych parafian:  Marię, Paulinę i Gabriela modlitwą.

1. W środę:
  • Nowenna do MBNP o 17.00, a po niej Msza św.
  • Spotkanie młodzieży w Domu Ludowym godz.19.30.
  1. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za powołanych i o dar nowych powołań do służby Bożej w kościele.
  2. W piątek:
  • O30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św.
  • O godz. 19.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Młodzieżową.
  1. W sobotę:
    • o godz. 9.00 spotkanie LSO
    • o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  2. Kolejna niedziela to 4 Niedziela Wielkiego Postu tzw. Letare, czyli radości. Nabożeństwa pasyjne według planu z tej niedzieli. To druga niedziela miesiąca – składka na potrzeby inwestycyjne parafii, zwłaszcza na ubezpieczanie kościoła i obiektów parafialnych na kolejny rok:
    • nabożeństwa pasyjne według planu z tej niedzieli godz.
    • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00
    • Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 11.00.
    ..
  3. Zapraszamy rodziny oraz dzieci należące do naszej parafii do udziału w Parafialnym Konkursie na Najpiękniejszą Palmę. W konkursie będą brane pod uwagę tradycyjne palmy wykonane ręcznie.
  4. Składam serdeczne podziękowania Młodzieżowej Grupie Apostolskiej za przygotowanie i poprowadzenie w piątek – 1 marca, Patriotycznej Drogi Krzyżowej, podczas której w szczególny sposób modliliśmy się w intencji Ojczyzny i żołnierzy niezłomnych.
  5. Parafia w Jasieniu organizuje 22 marca b.r. Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły na plakatach.
  6. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim ks. Biskupa, jesteśmy zobowiązani wprowadzić w życie przepisy V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Akt Zawierzenia Matce Boskiej Częstochowskiej będziemy odmawiać
    po błogosławieństwie. W I niedzielę miesiąca będzie głoszona krótka homilia.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Put. Od uczestników pogrzebu będzie 11 Mszy św. /do odebrania w zakrystii/ Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu…
  8. Bóg zapłać za ofiarę na kościół pewnej rodzinie z ul. Gródek.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Gościa Extra o Wielkim Poście i Celibacie.

Solenizantom i jubilatom, tego tygodnia, oraz wszystkim Paniom, szczególnie naszym Parafiankom, z okazji Dnia Kobiet, składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

W kolejnych dniach Wielkiego Postu pamiętajmy, że jedyny plan zbawienia zawiera się w prostej wierze w Jezusa ukrzyżowanego.

Uwierzmy zatem całym sercem.

Szczęść nam  Boże!