30 Niedziela Zwykła Rok B 2018

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 X 2018

 1. Niedziela – ostatnia niedziela miesiąca, Rocznica poświęcenia kościoła własnego, Niedziela Synodalna.
 2. Poniedziałek –
 3. Wtorek –
 4. Środa – ostatni różaniec październikowy. Od 16.00 okazja do spowiedzi przed wszystkimi świętymi i pierwszym piątkiem miesiąca. Proszę też aby korzystać z sakramentu pokuty w poniedziałek i wtorek podczas różańca.
 5. Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych, o 14.00 na cmentarzu msza św. za wszystkich wiernych zmarłych i procesja z różańcem za zmarłych. Przy cmentarzu dorocznym zwyczajem będzie kwesta na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Od 1 do 8 listopada różaniec za zmarłych będzie przed mszą wieczorną.
 6. Piątek – Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zwany też Dniem Zadusznym. O 15.00 zgromadzimy się na cmentarzu, tam będzie procesja i modlitwy za zmarłych a potem udamy się do kościoła odmawiając różaniec z wypominkami. Bezpośrednio po tej procesji będzie msza św. wieczorna. W tym dniu wypada pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 10.00.
 7. Sobota – pierwsza sobota miesiąca.
 8. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca, składka na potrzeby diecezjalne.
 9. Dziękuję pani Aldonie Gicala za kwiaty do kościoła i na grób księży.
 10. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. + Weroniki Gicala z ul. Kasztelana Spytka, od uczestników pogrzebu będzie 3 msze św.
 11. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.