3 Niedziela Adwentu 2020

1. Komunikaty Biskupa Diecezjalnego. /czytaj niżej/
  2. Niedziela – 13 grudzień – dzień modlitw za ofiary stanu wojennego, druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic we własnym zakresie, składka na cele parafialne.
  3. Roraty rano z rozważaniem dla starszych o 6.30 i wieczorem z rozważaniem dla dzieci o 17.00 – zachęcamy do udziału w tych roratach za pośrednictwem transmisji.
  4. Poniedziałek – św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kośc..
  5. Wtorek – .
  6. Środa – Rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus po roratach wieczorem.
  7. Czwartek – .
  8. Piątek – .
  9. Sobota – .
  10. Niedziela – czwarta, czyli ostatnia niedziela adwentu a trzecia w grudniu.
  11. Radni z Rady Parafialnej przynieśli już chyba do wszystkich domów opłatki, dziękuję im za posługę. Dziękuję też za ofiary pieniężne składane przy okazji opłatków. Bóg zapłać. Gdyby ktoś jeszcze chciał opłatki to mamy jeszcze trochę, są na tacy w przedsionku kościoła.
  12. Winniśmy podziękowanie za ofiary składane przy okazji wypominek. Gorąco za nie dziękujemy. Bóg zapłać.
  13. Druhowie OSP Poręba Spytkowska postarają się dziś, z zachowaniem środków sanitarnych, dostarczyć nam kalendarze na rok 2021 i proszą o życzliwe ich przyjęcie.
  14. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego. Jest też WPiS, Miłujcie się…
  15. Komunikat Biskupa Tarnowskiego dotyczący wizyty duszpasterskiej

Drodzy Diecezjanie!

Trudna sytuacja spowodowana pandemią wpłynęła również na podjęcie decyzji o rezygnacji z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Rezygnujemy także ze zbierania jakichkolwiek ofiar z nią związanych.

Aby podtrzymać tradycję spotkań duszpasterzy z wiernymi i udzielania przy tej okazji błogosławieństwa, a także by umocnić więź wiernych ze wspólnotą parafialną, pragniemy zaprosić mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze Święte. Dokładne terminy tych celebracji zostaną ogłoszone w każdej parafii. Na zakończenie wspomnianych Mszy Świętych zostanie poświęcona woda, którą wierni przyniosą ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Po zakończeniu Eucharystii zostanie przeprowadzone nabożeństwo połączone z udzieleniem zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy także, by w dniu, kiedy mieszkańcy danego rejonu parafii zgromadzą się w kościele, powróciwszy do swoich domów, zgromadzili się jeszcze na wspólnej modlitwie o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich domowników.

Niech te trudne uwarunkowania, w jakich przyszło nam funkcjonować także w wymiarze życia religijnego, mobilizują nas jeszcze bardziej do umacniania więzi duchowych. Korzystając z okazji, pragnę Wam drodzy Diecezjanie gorąco podziękować za wszelką troskę o duchowy wymiar życia waszych parafii i naszej diecezji, a także za postawę odpowiedzialności za materialny wymiar funkcjonowania parafii i diecezji, co umożliwiają składane przez Was ofiary i dokonywane wpłaty.

Gorąco życzę Wam, aby doświadczenie bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia umacniało pośród nas wzajemną miłość i pokój. Niech duch wzajemnej solidarności przepoi całe nasze życie i niech inspiruje do ciągłego starania się o większe dobro.

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Komunikat w związku z nominacją nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej

Drodzy Diecezjanie!

W duchu radości adwentowego oczekiwania pragnę Was powiadomić, iż w dniu 12 grudnia br. Ojciec Święty Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Został nim ksiądz prałat Artur Ważny, pełniący obecnie funkcję ojca duchownego kapłanów diecezji tarnowskiej. Jest to czternasty biskup pomocniczy w historii diecezji tarnowskiej.

Gorąco proszę Was o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, by mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu, trafnie odczytując współczesne znaki czasu i podejmując z odwagą bieżące wyzwania duszpasterskie. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, umacnia przez posługę pasterzy wiarę ludu Bożego, dodaje odwagi w obliczu zła i zagrożeń oraz pomnaża cierpliwość na drodze odkrywania prawdy i dążenia do osobistego uświęcenia.

Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 12 grudnia 2020 r.