2 Niedziela Adwentu 2020

1. Niedziela – druga niedziela adwentu a pierwsza niedziela miesiąca, Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, składka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, zaś składka na tacę w kościele na cele diecezjalne.
  2. Roraty rano z rozważaniem dla starszych o 6.30 i wieczorem z rozważaniem dla dzieci o 17.00 – gorąco zachęcamy dzieci do udziału w tych roratach za pośrednictwem transmisji.
  3. Poniedziałek – Św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc.
  4. Wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, msze o 7.00; 9,00 i 17.00.
  5. Środa – Modlitwa Nowenny do MBNP.
  6. Czwartek – .
  7. Piątek – .
  8. Sobota – .
  9. Niedziela – 13 grudzień – dzień modlitw za ofiary stanu wojennego, druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic we własnym zakresie, składka na cele parafialne.
  10. Wczoraj udali się do naszych domów Radni z Rady Parafialnej, aby tym razem nam przynieść opłatki i kadzidełko. Mówiłem, żeby przy tej okazji nie składać ofiary. Poddając się sugestiom niektórych postawiłem puszkę . jeśli ktoś mażyczenie to zamiast na tacę może wrzucić ofiarę do puszki. Wiem, że nie dotarli do dwóch rejonów, ale dotrą w najbliższym czasie. Radnym bardzo dziękuję za podjęcie się tej posługi. Bóg zapłać.
  11. Są rozprowadzane świece adwentowe jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary za świece możemy wrzucać do skarbonki. Świeca mała 5 zł.
  12. Ogłoszenie od Sołtysa. Szanowni Mieszkańcy,

Uprzejmie informuję, że termin rozliczenia zadania pn. IV etap budowy wodociągu w miejscowości Poręba Spytkowska mija na początku lutego 2021 roku. W ramach realizacji projektu założono minimalną ilość wykonanych przyłączy budynków mieszkalnych do sieci wodociągowej. Niestety do dnia dzisiejszego nie udało się uzyskać zamierzonego efektu. W związku z możliwością uzyskania uproszczonej procedury przyłączenia się do w/w sieci, zachęcam mieszkańców ul. Skalnej oraz Granicznej do wykonania instalacji do budynków mieszkalnych. W przypadku zainteresowania wykonaniem podłączenia do wodociągu lub brakiem odpowiednich dokumentów proszę o kontakt ze mną lub Urzędem Miejskim w Brzesku. Pozdrawiam – Adrian Zaleśny

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Macieja Toty od uczestników pogrzebu będzie 3 msze św.
  14. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.

W kościołach obowiązuje limit osób – 1 osoba na 15m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5m. Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos. W świątyniach obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Nowe rozporządzenie Rady Ministrów zobowiązuje mnie nieustannego przypominania tych informacji. Jest ono dostępne na naszej stronie internetowej.

Transmisja za pośrednictwem You Tube z naszego kościoła jest:

1. w niedziele wszystkie msze
  2. w dni powszednie o 6.30 oraz: środa, piątek i sobota 16.30 Różaniec z wypominkami i po nim Msza św.