24 Niedziela zwykła Rok B 2018

1. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Poniedziałek –
  3. Wtorek – Św. Stanisława Kostki, zak. Patrona Polski, patronalne święto młodzieży polskiej
  4. Środa – o 18.00 Nowenna i Msza św.. Po mszy św. to jest o godzinie 19.00 Zebranie Synodalne na które zapraszam cały Zespół Synodalny łącznie z Parafialną Radą Duszpasterską. Tematem posiedzenia będzie Wychowanie dzieci i młodzieży w rodzinie.
  5. Czwartek – św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników Koreańskich.
  6. Piątek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.. Na to nabożeństwo zapraszamy przygotowujących się do bierzmowania to jest uczniów z klasy 3 Gimnazjalnej i 8 Szkoły Podstawowej. Po mszy św. będzie dla nich specjalna katecheza.
  7. Sobota –
  8. Niedziela – czwarta niedziela miesiąca.
  9. Grupa Apostolska organizuje konkurs pieśni Maryjnych. Finał konkursu będzie 7 października tego roku w Domu Ludowym. Konkurs będzie w 3 kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Do eliminacji, o których terminie poinformujemy, należ przygotować pieśni o tematyce Maryjnej.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby
    1. śp. + Jadwigi Mastalerz, od uczestników pogrzebu będzie 8 mszy św.,
    2. śp. + Jana Nabielca, od uczestników pogrzebu będzie 8 mszy św.
  11. Przewodnik gr. nr 8 zaprasza na: Spotkanie popielgrzymkowe gr. nr 8 św. Stanisława będzie miało miejsce w parafii Gnojnik 23.09.2018 r. rozpocznie się Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 16.00. druga część spotkania będzie w remizie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym spotkaniu wszystkich pielgrzymów grupy 8, którzy pielgrzymowali do tronu Jasnogórskiej Pani.
  12. Ogłoszenie od Burmistrza Brzeska.
  13. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.