24 Niedziela Zwykła 2021

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, po mszy porannej zmiany Tajemnic Różańcowych, składka na cele parafialne, do puszek Ziemię Świętą zgodnie z tym o czym wspomniałem w Wielki Piątek przy okazji adoracji Krzyża. Składka zebrana wtedy, a był to czas ograniczeń i dziś zostanie przesłana na Ziemię Świętą. Dziś o 11.00 msza dla dzieci. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Dziś Telewizja Polska w programie I od godziny 12.00 przeprowadzi transmisję z uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i S. Elżbiety Czackiej. Zachęcamy do oglądania. Będzie też transmisja przez You Tube i tu podajemy link. YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=a1rJ7pbOzFA
  2. Poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kośc.
  3. Wtorek – Podwyższenie Krzyża Świętego.
  4. Środa – NMP Bolesnej, o 18.00 Nowenna i msza św.
  5. Czwartek – Świętych Korneliusza, pap. i Cypriana bpa. Męcz.
  6. Piątek – o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św.
  7. Sobota – Św. Stanisława Kostki, zak., Patrona Polski, Patronalne święto młodzieży polskiej.
  8. Niedziela – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, zbiórka do puszek na UPJP II w Krakowie mi Tarnowie.
  9. Na spotkaniu z Radą Parafialną w piątek ustalono, abym przypomniał, iż powoli mija 2021 rok a równocześnie termin składania ofiar na cele inwestycyjne za lata 2020 i 2021. Widzimy, że są poczynione pewne prace w kościele jak: sterowanie do obrazu św. Bartłomieja łącznie z układem jezdnym, ławki w prezbiterium, jest oddany do renowacji XV-wieczny krzyż, chcemy podjąć prace przy dzwonnicy. W związku z tym prosimy, aby w miarę możliwości wyrównać ewentualne zaległości u radnych z danego rejonu lub na tacę. Wiele osób złożyło już tę ofiarę na tacę. Lista tych ofiarodawców, którzy złożyli pieniądze na tacę będzie w posiadaniu radnych.
  10. Do puszki Caritas na Afganistan w minioną niedzielę złożono 1480 zł.
  11. Komunikat o studiach na Wydziale Teologicznym w Tarnowie – osobna karta.
  12. Dziękuję panu Włodzimierzowi Bagińskiemu za prace porządkowe koł figury Serca jezusowego i na skarpie. Bóg zapłać.
  13.
  14. Są terminy mszy jakie odprawi ks. Karol Żuraw w Hiszpanii za: + Jana Karcza i + Józefa Kokoszkę. Być może jutro, będą terminy mszy od ks. Stanisława Winiarskiego z Krymu za + Ludwikę Gabryś i + Teofilę Karcz.
  15. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego. Jest też Gość specjalny poświęcony nowym błogosławionym: Kard Stefanowi Wyszyńskiemu i Elżbiecie Czackiej. Cena 10 zł.
  16. Ogłoszenie od Sołtysa

Sołtys wsi uprzejmie informuje, że zebranie wiejskie wsi Poręba Spytkowska, dotyczące podjęcia uchwał w ramach funduszu sołeckiego, zostało zwołane na 19 września (tj. niedziela) na godzinę 12:00 w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej.

Porządek obrad:

1. Otwarcie zebrania i stwierdzenie jego prawomocności
  2. Wybór przewodniczącego i protokolanta
  3. Przedstawienie i zatwierdzenie porządku zebrania
  4. Powołanie komisji uchwał i wniosków
  5. Sprawozdanie z działalności za okres pomiędzy zebraniami
  6. Przedstawienie projektów uchwał
  7. Wnioski i dyskusja
  8. Podjęcie uchwał w ramach funduszu sołeckiego
  9. Zakończenie zebrania

W przypadku, gdy w podanym terminie kworum nie zostanie osiągnięte, zebranie odbędzie się w drugim terminie, tego samego dnia o godzinie 12:15.