20 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 2018

1. Niedziela – dziś trzecia niedziela miesiąca, składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
2. Poniedziałek – św. Bernarda , opata i dokt. Kośc.
3. Wtorek – św. Piusa X, pap.
4. Środa – NMP Królowej, o 18.00 Nowenna i Msza św..
5. Czwartek –
6. Piątek – św. Bartłomieja, Ap. patrona naszej parafii, o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św..
7. Sobota – od 15.00 do 16. 30 oraz od 17.00 do 18.00 okazja do spowiedzi św. przed odpustem.
8. Niedziela – ostatnia niedziela miesiąca a więc kolejna niedziela synodalna, jednocześnie Uroczystość odpustowa ku czci św. Bartłomieja, patrona naszej parafii. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi o. Bonawentura Nosek z Kończysk koło Zakliczyna.
9. Do tej uroczystości, jak każdego roku, chciejmy się przygotować wewnętrznie, oczyszczając nasze serca w sakramencie pokuty, będziemy mogli skorzystać ze spowiedzi  – która, jak wspomniałem wyżej,  będzie w sobotę. Przygotujmy się też zewnętrznie, okazując zatroskanie o obejście naszej świątyni. Do skoszenia trawy wokół kościoła i na skarpie, koło stodoły i na parkingu od strony zachodniej, i uporządkowania terenu, oraz  wyplewienie skarpy od strony wschodniej, proszę mieszkańców całego Osiedla Uroczego. Niech te prace będą wykonane do czwartku włącznie. Przyglądnijmy się też przy okazji odpustu krzyżom i figurom przydrożnym na terenie parafii. Proszę ministrantów i lektorów o  liturgiczną oprawę uroczystości odpustowej: ale też i dzieci do sypania kwiatków, chętnych do niesienia feretronów i sztandarów, druhów OSP do baldachimu.
10. Trwają prace tynkarskie polegające na położeniu warstwy tynku tzw. mineralnego jako podkład – przygotowanie do właściwego malowania. Kruchta południowa jest niedostępna ze względu na zgromadzone tam materiały tynkarskie.
11. Od poniedziałku będą też prowadzone prace przy ogrodzeniu plebanii. Bardzo proszę do pomocy kilku mężczyzn. Pracami będzie kierował pan Tadeusz Karaś.
12. Ogłoszenie od sołtysa.
13. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.