Zesłanie Ducha Św. – 2021

W związku z trwającą pandemią w kościołach obowiązuje limit osób – 1 osoba na 15m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5m.

Transmitujemy za pośrednictwem You Tube wszystkie msze i nabożeństwa.  

 

NIEDZIELA – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 V 2021

 

 1. Niedziela – Dziś zakończenie Okresu Wielkanocnego. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej trwa do następnej niedzieli włącznie to jest do Niedzieli Trójcy św. – program wizytacji.
 2. Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła, msze o 7.00; 9.00 i 18.00. W tym dniu przypada Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 3. Wtorek –.
 4. Środa – św. Filipa Nereusza, prezb., Dzień Matki – w intencji naszych mam ofiarujemy nabożeństwo majowe. O 11.00 pogrzeb śp. + Aleksandra Jędryki z ul. Tęczowej. Pół godziny wcześniej wprowadzenie i różaniec.
 5. Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Pielgrzymka Kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa.
 6. Piątek – Ponawiam prośbę z ubiegłej niedzieli: Z racji zbliżających się prymicji trzeba też ustawić pewne dekoracje: bramę koło stadionu i ustroić drogę i zadbać o porządek koło kościoła. Te prace będą wykonywane w piątek, 28 maja od godziny 16.00. Bardzo proszę, by kto tylko będzie dysponował, wolnym czasem, by przyszedł do pomocy. Pracy będzie dużo, ale gdy będzie więcej rąk do pracy to szybko się uporamy.
 7. Sobota – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew.. Właśnie w sobotę 29 maja o godz. 9.00, nasz parafianin, diakon Jan Kurek przyjmie z rąk obecnego dziś wśród nas ks. Bpa Andrzeja, święcenia Kapłańskie w kościele pw. Bł. Karoliny w Tarnowie. Będzie można obejrzeć transmisję ze święceń w internecie. Link do transmisji: https://vimeo.com/event/1011265
 8. W parafii powitamy księdza prymicjanta. Przywitanie księdza prymicjanta o godz. 17.00 obok krzyża przy stadionie. Stamtąd prymicjant pieszo przejdzie do kościoła, gdzie o 18.00 odprawi nabożeństwo majowe. Po majówce przewidziany jest program o tematyce kapłańskiej i powołaniowej, połączony z życzeniami dla Prymicjanta. Starajmy się, na ile nam pozwalają warunki sanitarne wziąć udział w przywitaniu księdza prymicjanta. Z tej racji nie będzie mszy wieczornej w sobotę. Natomiast msza za parafian będzie wyjątkowo w sobotę rano o 6.30.
 9. Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy, niedziela Synodalna, zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. O godzinie 11.00
 10. Dziękuję rodzicom, zwłaszcza ojcom dzieci przystępujących do bierzmowania, za prace porządkowe wokół kościoła na parkingach a także na terenie ogrodu plebańskiego oraz za ustawienie bramy na powitanie i baneru na ścianie kościoła. Bóg zapłać!
 11. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.