Wniebowstąpienie Pańskie 2022

 1. Niedziela – 7 niedziela wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Niedziela Synodalna.
 2. Poniedziałek – trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha św., podczas mszy św. wieczornej będzie przyjęcie do grona DSM kolejnej grupy dziewczynek.  
 3. Wtorek – Nawiedzenie NMP, zakończenie nabożeństw majowych w łączności z Ojcem św. Franciszkiem. „Na zakończenie miesiąca maryjnego papież Franciszek pragnie ofiarować światu znak nadziei, cierpiący z powodu konfliktu na Ukrainie i głęboko zraniony przemocą wielu wciąż toczących się wojen” – poinformowała 26 maja Papieska Rada ds. Ewangelizacji, dodając: „Wszyscy wierni we wszystkich częściach świata są zaproszeni do wspierania papieża Franciszka w jego modlitwie do Królowej Pokoju”. Papież będzie odmawiał różaniec w łączności z sanktuariami maryjnymi na całym świecie, w tym z sanktuarium Matki Bożej w Zarwanicy na zachodniej Ukrainie.
 4. Środa – św. Justyna męcz., Dzień Dziecka, okazja do spowiedzi dla dzieci od 17.00. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, w tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, okazja do spowiedzi dla młodzieży od 17.00.
 6. Piątek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy męcz., pierwszy piątek miesiąca, w tym dniu modlimy się za misje i misjonarzy, do chorych udamy się od 8.00, spowiedź od 17.00.  
 7. Sobota – pierwsza sobota miesiąca.
 8. Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha św., Dzień Dziękczynienia w Polsce, składka na cele diecezjalne. W niedzielę kończy się Okres Wielkanocny a do następnej niedzieli to jest do Trójcy św. trwa okres komunii św. wielkanocnej.
 9. Zbliża się Boże Cało podaję rejony na które przyszła kolej urządzenia poszczególnych ołtarzy: 1. Pod lipą – ul. Bystra, 2. Koło starej zakrystii – ul. Św. Bartłomieja, 3. Koło schodów – ul. Tęczowa 1 – 49, 4. Przy krzyżu – ul. Kasztelana Spytka od 1 do 58.
 10. Na stronie internetowej są już podane terminy mszy jakie odprawiać będą Księża Chrystusowcy za zmarłych: +Józefa Puta, +Stanisława Helaka, +Mariana Gucę, +Marię Szmigiel. W zakrystii dostępna jest wersja papierowa porządku tych mszy św.
 11. Ogłoszenie z Urzędu Miejskiego w Brzesku. pobierz plik znajdujący się niżej – Dok1
 12. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.