Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Druga niedziela miesiąca – składka na cele inwestycyjne.
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7.00.
  • Wspominki roczne o godz. 8.30.
  • O godz. 11.00 I Komunia św. dzieci klas III.
  • Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00.
  • Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie o godz.17.30, a po nich Msza św. /Komunikat KEP/
  • Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Św.
  1. W poniedziałek rozpoczniemy Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych – o godz. 17.30 nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła a po nim Msza św.
  2. We wtorek – święto św. Macieja Apostoła.
  3. W środę – dowolne św. Zofii – wdowy i męczennicy.
  • Spotkanie młodzieży w Domu Ludowym o godz.19.30.
  1. W czwartek : – święto św. Andrzeja Boboli, prezb i męcz., patrona Polski i patrona naszego Bpa Andrzeja Jeża – w tym dniu otoczmy ks. Bpa szczególną modlitwą.
  2. W piątek – Schola parafialna, w przypadku bezdeszczowej pogody, zaprasza na śpiewaną „majówkę „ tym razem przy kapliczce Matki Bożej przy ul. Tęczowej120 /obok pani Świerczek/. Początek o godz. 19.30.
  3. W sobotę – wspom. św. Stanisława Papczyńskiego
  • Pielgrzymka dziękczynna Dzieci I Komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik o godz. 7.00.
  • O godz. 9.00 spotkanie LSO
  • O godz. 10.00 spotkanie
  • Od godziny 17.00 możliwość spowiedzi przed uroczystością rocznicową I Komunii św.
  1. Następna niedziela (12 maja) – to Niedziela Zesłania Ducha Świętego.
  • Rocznica I Komunii dla uczniów klasy IV będzie na Mszy św. o godz. 11.00.
  1. Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Po konsultacjach z Parafianami i Radą Duszpasterską zdecydowaliśmy wyjść nieco poza obręb kościoła.  Już dzisiaj prosimy o urządzenie ołtarzy:
  • ołtarz nr 1- przy krzyżu misyjnym – Oś. Urocze nr.1-60.
  • ołtarz nr 2- przy figurze Jezusa Miłosiernego – ul. Tęczowa nr.100 – 50.
  • ołtarz nr 3- pomiędzy przedszkolem, a szkołą – ul. Bocheńska nr. 1-76
  • ołtarz nr 4- przed schodami obok kościoła – Skalna i Pod Wieżami.

/ Warto skorzystać z haseł do ołtarzy zaproponowanych w „Programie duszpasterskim na rok 2023/204”. Można również skorzystać z banerów dekoracyjnych przygotowanych przez wydawnictwo BIBLOS, gdyż zawierają ciekawe wizualizacje poszczególnych haseł:

1. Bóg zapłać rodzicom dzieci I Komunijnych za ofiarowanie do naszej świątyni nowego Mszału Rzymskiego jako Daru ołtarza, a także za gruntowne posprzątanie świątyni i jej udekorowanie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
  2. Bóg zapłać za ofiary na kościół: trzem rodzinom z ul. Malowniczej oraz państwu Ewie i Januszowi Kupiec.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i specjalnego wydania pt. „Miriam z Nazaretu”.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Jak Apostołowie po Wniebowstąpieniu Pana, powróćmy do naszych domów wielbiąc i błogosławiąc Boga. Pamiętajmy, że jest z nami Ktoś, kto nigdy nas nie opuści w trudnych chwilach, a nasz smutek przemieni w radość. Szczęść Boże.