Uroczystość Najświetszej Trójcy

 1. Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy, odpust w Okocimiu, zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej, składka na cele diecezjalne z racji pierwszej niedzieli miesiąca. W Polsce dziś przypada Dzień dziękczynienia
 2. Poniedziałek – św. Bonifacego, bpa i męcz.
 3. Wtorek – .
 4. Środa – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz. O godz. 10.00 będzie Jubileuszowa Msza św. z okazji 65 – lecia Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej w Porębie Spytkowskiej. Niech ta msza św. zgromadzi nas jak najliczniej w duchu wdzięczności za lata edukacji. Albowiem zdecydowana większość tutejszych mieszkańców i nie tylko, temu przedszkolu – może nie wszyscy, ale tej szkole na pewno wszyscy zawdzięcza swoją podstawową wiedzę i wychowanie, bo do tej szkoły uczęszczała. Dołączam się do tego zaproszenia jakie do nas na tę modlitwę, kierują organizatorzy jubileuszu.
 5. Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, święto obowiązkowe, składka na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. O 11.00 rocznica pierwszej komunii św. dzieci z klasy 4. Po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne i rocznicowe – o ile posiadają to w strojach komunijnych, tradycyjnie druhów OSP do asysty i baldachimu, dorosłych i młodzież do niesienia feretronów i sztandarów. Ta uroczystość rozpoczyna Oktawę Bożego Ciała. Procesje będą codziennie po mszy o 6.30 rano i o 18.00 wieczorem. Proszę o przygotowanie ołtarzy następujące rejony:
  1. Pod lipą – ul. Jodłowa i ul. Gródek
  2. Koło starej zakrystii – ul. Malownicza
  3. Koło schodów – ul. Graniczna
  4. Przy krzyżu – ul. Bursztynowa
 6. Piątek –.
 7. Sobota –.
 8. Niedziela – druga niedziela miesiąca, rano zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza dla dzieci, składka na cele parafialne.
 9. Każdego dnia majowego 6.00 rano mogliśmy wsłuchać się w melodie pieśni Maryjnych wykonywane przez Panów: Stanisława Nalepkę, Mariusza Karasia, Piotra Kołodzieja i Bartłomieja Musiała. Przybywali oni do domu Państawa Agaty i Krzysztofa Nowak, aby swoim graniem pobudzić nas do uwielbienia Maryi w tym pięknym Jej miesiącu. Bóg zapłać im za to. Niech Ta, którą każdego dnia wielbili graniem, wyprasza im potrzebne łaski w życiu. Szczęść Boże! 
 10. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. + Genowefy Dudek, od uczestników pogrzebu będzie 5 mszy św.
 11. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego”.
 12. Książki misyjne: można nabyć w zakrystii.