PARAFIALNA GRUPA TEATRALNA

Parafialna Grupa Teatralna 

Amatorski ale prawdziwy teatr.
Od kilku lat przy naszej  parafii istnieje i działa grupa teatralna. Jej założycielem i opiekunem jest ks. Jacek Drożdż. Dziś grupa ta skupia w swych kręgach dzieci szkoły podstawowej, młodzież szkół średnich i studentów, a także wielu dorosłych parafian. Grupa liczy sobie ok. 25 stałych członków i wielu sympatyków, których liczba wciąż rośnie. Wystawiane są programy artystyczne.  Prowadzone czuwania modlitewne w Wielkim Tygodniu przed Wielkanocą, na rocznice pontyfikatu Jan Pawła II. Grupa przygotowała dużą sztukę na Boże Narodzenie pt. „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Misterium Męki Pańskiej”, „Polskie Jasełka”, spektakl  „Gość oczekiwany” ,  misterium bożonarodzeniowe ”To Dziecko”.  Przedstawienia te zostały wystawione na deskach sceny Sali Św. Józefa w Porębie Spytkowskiej.  Cieszyły się dużym powodzeniem, co bardzo mobilizuje  i powoduje że powstają kolejne przedstawienia. Chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy.  Każdy znajdzie tu spontaniczność, otwartość, akceptację. Pozostaje tylko ufać, że nie braknie dzieci , młodzieży i dorosłych  – ludzi gotowych do działania, którzy stanowią trzon i fundament grupy.