Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa

NIEDZIELA PALMOWA – 24 III 2024 r. – ROK B

1. Dziś – Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. To także dzień zakończenia naszych parafialnych rekolekcji. Podczas Mszy św. składka na cele rekolekcyjne. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  • Po Mszy św. o 9.00 krótka nauka rekolekcyjna dla młodzieży.
  • Po Mszy św. o godz. 11.00 krótka nauka rekolekcyjna dla dzieci.
  • Po Mszy św. o godz. 16.00 nauka dla rodziców – zechciejmy skorzystać!
  • Parafialny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną wykonaną ręcznie, zostanie rozstrzygnięty bezpośrednio po nauce dla dzieci.
  • Kalwaryjska Droga Krzyżowa z dzisiaj będzie w Wielki Piątek o godz. 12.00
  • O godzinie 14.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • O godzinie 15.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
  1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona 25 marca, w tym roku została przeniesiona na 8 kwietnia (po Oktawie Wielkanocnej) Zachęcam już teraz do podjęcia Adopcji Dziecka Poczętego /szczegóły na ulotkach w przedsionku/

1. Wielka Środa;
  • Nowenna do MBNP o 17.00, a po niej Msza św.

1. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
  • O godz. 17.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • O godz. 18.00 Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.
  • Po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.
  • W tym dniu istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego – półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu lub odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem po Mszy Wieczerzy Pańskiej.
  • O godzinie 19. 30 adoracja prowadzona przez Młodzież.
  • Adoracja w ciemnicy do godz. 22.00.
  1. Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły /od 18 – 60 r. życia – 3 posiłki/ i abstynencja od spożywania pokarmów mięsnych /od 14 r. życia końca naszego istnienia/. W tym dniu szczególną cześć oddajemy krzyżowi. Prosimy przyozdobić wszystkie krzyże zarówno te w domach, przy posesjach jak i te przydrożne.
  • O godz. 8.00 Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w ciemnicy.
  • O godz. 12.00 Śpiewana Kalwaryjska Droga Krzyżowa.
  • O godz. 15.00 Rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  • O godz. 17.30 Droga Krzyżowa.
  • O godz. 18.00 Rozpoczęcie Obrzędów Męki Pańskiej.
  • O godz. 19.30 Odśpiewanie trzech części Gorzkich Żali.
  • O godz. 21.30 Adoracja prowadzona przez Młodzież.
  • O godz. 23.00 Adoracja prowadzona przez Scholę.
  • Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00.

W Wielki Piątek możemy zyskać odpust zupełny za uczestnictwo w adoracji krzyża podczas liturgii, za udział w drodze krzyżowej, a także za adorację Najświętszego Sakramentu przez przynajmniej pół godziny. Ofiary przy Krzyżu przeznaczone są na Ziemię Świętą.

1. Wielka Sobota:
  • O godz. 8.00 – rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w grobie.
  • O godz. 9.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • Błogosławieństwo pokarmów o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 z krótką adoracją (odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego).
  • O godz. 19.00 Uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej. Ze względu na liturgię światła i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych proszę o przyniesienie świec.
  • Po tym nabożeństwie będziemy mogli zabrać wodę święconą do naszych domów.
  • W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  • Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 16.00 później kościół będzie zamknięty ze względu na przygotowanie świątyni do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
  • W Wielką Sobotę zalecane jest zachowanie tradycyjnego postu aż do Procesji rezurekcyjnej.
  1. Jak co roku, do warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszam Strażaków. Strażaków proszę także o przygotowanie ogniska na sobotnie Nabożeństwo Światła oraz czynny udział w niedzielnej Procesji rezurekcyjnej.
  2. Dzieci, młodzież, grupy parafialne oraz Radę Duszpasterską zachęcamy do włączenia się
    w przygotowanie i przebieg tych szczególnych dni naszej wiary.

1. Niedziela Wielkanocna:
  • O godz. 6.00 rozpoczniemy Procesję rezurekcyjną, a po niej Msza Święta.
  • Pozostałe Msze Święte jak w każdą niedzielę Wypominki, zamiast w niedziele, będą tylko w poniedziałek wielkanocny.
  1. Poniedziałek Wielkanocny:
  • Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej. Składka na KUL i UPJP II.
  1. Za tydzień 2 Niedziela Wielkanocna – czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej, rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.
  2. Bóg zapłać za ofiarę na kościół: Państwu Katarzynie i Marianowi Zaleśny.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  4. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa św. Bartłomieja – naszego patrona.

Niech Pan wynagrodzi poświęcony czas i włożony wysiłek ks. Piotrowi, naszemu tegorocznemu Rekolekcjoniście, niech światło Ducha Świętego towarzyszy mu na dalszej drodze kapłańskiego życia. Obiecujemy wdzięczność i modlitwę. Bóg zapłać!