7 niedziela zwykła 2022

1. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Poniedziałek – .
  3. Wtorek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
  4. Środa – św. Polikarpa, bpa i męcz., Nowenna do MBNPomocy i msza św. o 17.00.
  5. Czwartek – .
  6. Piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św. o 17.00. Na nabożeństwo wieczorne na 17.00 i na katechezą, ks. katecheta zaprasza klasę 8 wraz z rodzicami.
  7. Sobota – .
  8. Niedziela – ostatnia niedziela miesiąca, Niedziela Synodalna. Rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Porządek adoracji będzie następujący: zaraz po sumie krótka adoracja dla dzieci, po adoracji dla dzieci adoracja prywatna i tu nie wyznaczamy rejonów.

na 13.00 zapraszamy mieszkańców ul. Granicznej i Bursztynowej, Bystrej,

na 14.00 zapraszamy mieszkańców ul. Skalnej i Pod Wieżami, św. Bartłomieja,

na 15.00 zapraszamy młodzież by poprowadziła adorację,

o 16.00 Nieszpory Eucharystyczne i Msza wieczorna.

W niedzielę rozpocznie się też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

1. W parafii św. Jakuba w Brzesku w dniach 25-27 lutego br. planowana jest katechizacja przedmałżeńska w jeden weekend tzw. „Kurs przedmałżeński” „Narzeczeni u świętego Jakuba”.  Szczegóły i zapisy przez stronę parafialną brzeskojakub.pl lub facebook parafii św. Jakuba w Brzesku. Dalsze szczegóły na afiszu na tablicy ogłoszeń.
  2. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwych-wstanie zmarłego + Henryka Klimka, od uczestników pogrzebu będzie 5 mszy św. oraz zmarłego + Edwarda Bakalarza, od uczestników pogrzebu będzie 7 mszy św.
  3. Na stronie internetowe są już terminy mszy w których odprawiane będą msze św. na Ukrainie i w Kazachstanie za zmarłych: + Marię Wrona, + Franciszka Gołąb, + Irenę Zachara tu część mszy będzie na Ukrainie część w Kazachstanie, + Kazimierza Klimka, + Marię Gabryś, + Zdzisława Cichonia.
  4. Parafia Brzesko zaprasza do modlitwy za Polskę
  5. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.
  6. Parafia św. Jakuba w Brzesku organizuję w dniach 29.04-8.05 pielgrzymkę do Santiago de Compostela połączoną z przejściem 100 km portugalską drogą św. Jakuba. W programie wiele ciekawych atrakcji: zwiedzanie Porto, Satniago de Compostela, Muixa, Fisterra, Carnota, Muros, Braga. Koszt: przy 30 osobach 2200zł, 500 euro; przy 38 osobach 2050, 500 euro. Zapisy do końca lutego. Więcej informacji w parafii św. Jakuba oraz pod adresem jakub@gmail.com. Serdecznie zapraszamy.
  7. Trudna sytuacja związana z ciągłą eskalacją napięcia ze strony Rosji wobec naszego wschodniego sąsiada Ukrainy zobowiązuje nas, abyśmy jako wspólnota Kościoła podjęli wszelkie możliwe kroki w celu ochrony zagrożonego pokoju oraz w przypadku konfliktu pospieszyli z pomocą tym, którzy będą szukać ratunku, jako uchodźcy. W związku z tym pierwszym naszym obowiązkiem, do którego zostaliśmy już wezwani przez Biskupa Tarnowskiego, jest nasza modlitwa. Drugim wyzwaniem, przed którym stajemy, jest stworzenie w wymiarze diecezjalnym bazy miejsc zakwaterowania ewentualnych uchodźców z Ukrainy, którzy w przypadku konfliktu zbrojnego postanowią przekroczyć granicę Polski i skierują się na tereny naszej diecezji. Diecezja tarnowska reprezentowana przez Caritas będzie w tym względzie ściśle współpracowała z organami władzy państwowej i samorządowej. Mając na względzie rozpoczęte już działania na szczeblu wojewodów oraz sugestie Caritas Polska, w najbliższym czasie Księża Wicedziekani zwrócą się do Księży Proboszczów z prośbą o przygotowanie bazy danych dotyczących miejsc zakwaterowania ewentualnych uchodźców z Ukrainy na terenie dekanatu.

Porządek adoracji w niedzielę – 27.02.2022:

na 13.00 zapraszamy mieszkańców ul. Granicznej i Bursztynowej, Bystrej,

na 14.00 zapraszamy mieszkańców ul. Skalnej i Pod Wieżami, św. Bartłomieja,

na 15.00 zapraszamy młodzież by poprowadziła adorację,

o 16.00 Nieszpory Eucharystyczne i Msza wieczorna.

Poniedziałek – 27.02.2022 – ciąg dalszy adoracji

na 14.00 zapraszamy mieszkańców Malowniczej,

na 15.00 zapraszamy mieszkańców ul. Jodłowej i Gródek,

na 16.00 zapraszamy mieszkańców ul. Tęczowej,

o 17.00 Nieszpory Eucharystyczne i Msza wieczorna.

Wtorek – 01.03.2022 – ciąg dalszy adoracji

na 14.00 zapraszamy mieszkańców Os. nad Uszwicą i Os. Uroczego

na 15.00 zapraszamy mieszkańców ul. Kasztelana Spytka,

na 16.00 zapraszamy mieszkańców ul. Bocheńskiej.

o 17.00 Nieszpory Eucharystyczne i Msza wieczorna.