6 Niedziela zwykła 2023

1. Zarządzenie biskupa w sprawie zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieni ziemi w Turcji i Syrii.

Zarządzenie z dnia 09.02.2023.

1. Mając na uwadze Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, niniejszym proszę przeprowadzić zbiórkę do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej, w najbliższą niedzielę 12 lutego br.
    2. Zebrane ofiary należy przekazać do kasy lub na konto Caritas Diecezji Tarnowskiej najpóźniej do jednego tygodnia od przeprowadzonej zbiórki.

Podpisał:  Bp Stanisław Salaterski WIKARIUSZ GENERALNY

2. Niedziela – 6 niedziela zwykła a druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych po mszy porannej, o 11.00 msza dla dzieci, składka na potrzeby parafialne, a do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  3. Poniedziałek –
  4. Wtorek – świętych Cyryla, Mnicha i Metodego Bpa, patronów Europy.
  5. Środa – Nowenna do MBN Pomocy o 17.00 i msza św.
  6. Czwartek –
  7. Piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.00 i msza św.
  8. Sobota –
  9. Niedziela – 7 niedziela zwykła, składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, rozpoczęcie nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Porządek adoracji będzie następujący: zaraz po sumie krótka adoracja dla dzieci, po adoracji dla dzieci adoracja prywatna do godz. 13.00 i tu nie wyznaczamy rejonów.

na 13.00 zapraszamy mieszkańców i Os. Uroczego, ul. Kasztelana Spytka,

na 14.00 zapraszamy mieszkańców, ul. Bocheńskiej, Os. nad Uszwicą

na 15.00 zapraszamy młodzież by poprowadziła adorację.

o 16.00 Nieszpory eucharystyczne i msza św.

1. W minionym tygodniu były pogrzeby:
    1. śp. + Ireny Klimek – od uczestników pogrzebu będzie 4 msze św.
    2. śp. + Michaliny Janickiej – od uczestników pogrzebu będzie 3 msze św.
    3. śp. + Anny Karcz – od uczestników pogrzebu będzie 7 mszy św.
  2. W parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku w tym roku jest planowane 4 edycje KATECHIZACJI PRZEDMAŁŻEŃSKIEJ połączonej z dniem skupienia. Pierwsza edycja Katechizacji Przedmałżeńskiej (Kursu Przedmałżeńskiego) odbędzie się w dniach 3 do 5 marca br. Szczegóły podane są na stronie internetowej parafii, Facebooku oraz plakatach (w przedsionkach kościoła). Zapisy drogą elektroniczną przez formularz umieszczony na stronie parafii. Rozpoczęcie katechizacji w piątek 3 marca o godz. 18:45.
  3. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.