6 Niedz. W P 2020

1. Korzystajmy z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Na mszy św. nie może nas być więcej niż 5 osób – pozostawmy te miejsca dla tych, którzy mają zamówione msze św. by mogli na nie przybyć choćby przedstawiciele tych rodzin. Lepiej więc pozostać w domu tak jutro jak i w całym Wielkim Tygodniu podczas nabożeństw. Patrzmy na papieża Franciszka, który również przy drzwiach zamkniętych będzie celebrował całą liturgię Wielkiego Tygodnia. Z naszym kościołem będziemy mogli się łączyć za pośrednictwem facebooka.
  2. Niedziela – dziś Niedziela Palmowa – msze transmitowane o 7.00; 9.00 i 11.00; Gorzkie Żale o 15.30 i po nich msza św. Zachęcam do wysłuchania na falach diecezjalnego radia RDN Małopolska rekolekcji, głoszonych przez ks. Bpa Leszka Leszkiewicza dziś o 10.30 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o 18.00. Na parafialnej stronie internetowej w zakładce Rytuał rodzinny – Wielki Tydzień, są do pobrania pliki o Niedzieli Palmowej i na razie o Wielkiej Środzie – warto je pobrać. Jest tam dużo ciekawych wiadomości historycznych o danym dniu i pomoc jak przeżywać liturgię danego dnia w domu, w rodzinie.
  3. Poniedziałek – .
  4. Wtorek – .
  5. Środa – o 18.00 Msza św.,
  6. Czwartek – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Nie będzie specjalnej ciemnicy, ale kościół będzie otwarty do 21.00.
  7. Piątek – Post ścisły /od 18 – 60 r. życia – 3 posiłki/ i abstynencja od spożywania pokarmów mięsnych /od 14 r. życia końca naszej ziemskiej wędrówki/. W tym dniu szczególną cześć oddajemy krzyżowi. Pamiętajmy o krzyżach na posesjach. Mamy w domach krzyże czy to misyjne czy inne – uczcijmy je szczególnie w Wielki Piątek adorując je, ściągnijmy krzyż ze ściany, weźmy go do ręki, zachowując stosowną higienę ucałujmy jak zwykle czyniliśmy to w kościele. Przeżyjmy tegoroczny dzień śmierci Jezusa z krzyżem w ręku. Będzie też kościół otwarty w piątek po nabożeństwie i w sobotę od 8.00 przez cały dzień, abyśmy mogli na małą chwilę /by nie robić tłumu/ wejść, skłonić się, czy też przyklęknąć przed krzyżem i Grobem Pańskim, aby w ten sposób oddać cześć Jezusowi Chrystusowi. Będzie skarbona na ofiary na miejsca kultu w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Odmówimy ją mu kapłani po modlitwie różańcowej w czwartek i piątek, zaś w sobotę o 8.00 rano. Kościół będzie otwarty w wielki Piątek do godz. 22.00.
  8. Sobota – Wigilia Paschalna rozpocznie się również o 18.00 poświęceniem paschału.
  9. Niedziela Zmartwychwstania – msze transmitowane o 7.00; 9.00 11.00 i 16.00.
  10. Gdy chodzi o spowiedź to nadal obowiązuje umówienie się telefoniczne z duszpasterzami. Niestety ja jestem dostępny tylko pod telefonem komórkowym z powodu jakiegoś uszkodzenia telefonu stacjonarnego.
  11. Baranki i paschaliki znajdują się w przedsionku kościoła, który jest otwarty przez cały dzień do godz. 20.30. Pieniądze wrzucamy do skarbony. Zapraszamy.