6 Niedziela Wielkanocna 2023

  1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, rano zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy 3. Od jutra Biały Tydzień, zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na majówki i msze wieczorne. Składka na cele parafialne. Dziś niedziela też Diecezjalną Niedzielę Misyjną. Przed mszą był pokaz multimedialny przygotowany przez Wydział Misyjny Diecezji Tarnowskiej – to seria zdjęć przenoszących nas do 12 krajów świata, gdzie nasi misjonarze na przestrzeni 50 lat podejmowali ewangelizacyjne zadania. Plik z prezentacją znajduje się pod adresem i należy go pobrać na komputer: https://drive.google.com/file/d/1029M5meVn4NpxvykCcyzOCmG7f8icAVZ/view?usp=sharing
  2. Poniedziałek – rozpoczynają się Kwartalne Dni modlitw o Urodzaje. Modlić się będziemy o urodzaje i za kraje głodujące. Tradycyjne procesje błagalne będą w następującym porządku:

poniedziałek, o godzinie 17.00 zgromadzimy się przy krzyżu na ulicy Jodłowej i pójdziemy w procesji ulicą Jodłową, Tęczową i Kasztelana Spytka w kierunku kościoła,

wtorek o godzinie 16.45 zgromadzimy się przy krzyżu na ulicy Granicznej na posesji rodziny Bernady i pójdziemy w procesji ulicą Graniczną, Skalną, Bystrą i Świętego Bartłomieja do kościoła,

środa o godz. 17.00 zgromadzimy się przy krzyżu na pograniczu Poręby i Brzeźnicy (Wilcze Gardło) i pójdziemy w procesji ulicą Bocheńską, Osiedlem Uroczym w kierunku remizy i do kościoła.

W te dni majówka będzie w czasie procesji. Bezpośrednio po procesji będzie msza św. Za udział w tych dniach w procesji modlitewnej o urodzaje możemy zyskać odpust zupełny.

  1. Wtorek – Św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski.
  2. Środa – .
  3. Czwartek – Św. Stanisława Papczyńskiego, prezb..
  4. Piątek – rozpoczęcie Nowenny do Ducha św. przed Zesłaniem Ducha św.
  5. Sobota – 
  6. Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za uporządkowanie terenu wokół kościoła skoszenie trawy koło kościoła, na parkingach, na placu plebańskim, dziękuję za porządki w kościele i dekoracje kościoła. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego”, „Trwajcie w miłości” (nowy numer), specjalnego numeru Gościa Niedzielnego „Gość Ekstra” poświęconego Męce Pańskiej oraz darmowej gazety Dobre Nowiny poświęconej Janowi Pawłowi II.