6 Niedz. Wielkiego Postu – 2021

W związku z nasileniem się pandemii i z trzecią jej falą w kościołach obowiązuje limit osób – 1 osoba na 20 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5m. Rozporządzenie Rady Ministrów zobowiązuje mnie nieustannego przypominania tych informacji.  

Transmitujemy za pośrednictwem You Tube msze i nabożeństwa w niedziele i w dni powszednie.  

 

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 III 2021

 

  1. Niedziela – Niedziela Palmowa, a także niedziela synodalna, Msze św. dziś o: 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00 – procesja z palmami w której bierze udział tylko asysta od drzwi wejściowych do ołtarza. Składka na tacę przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna. O godz. 15.00 Gorzkie Żale i bezpośrednio po nich msza św. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty. Ze składek zebranych podczas Gorzkich Żalach pokryję koszty kwiatów oraz zakupiłem bezdotykową kropielnicę, która jest zamontowana przy ławce pod chórem. Wystarczy zbliżyć dłoń do czujki z czerwonym światłem i otrzymamy kroplę wody święconej by nią się przeżegnać – uczynić znak krzyża.
  2. Poniedziałek – .
  3. Wtorek – .
  4. Środa – o 18.00 nowenna do MBNPomocy i msza św..
  5. Czwartek – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Ciemnica będzie urządzona w bocznym ołtarzu, a kościół będzie otwarty do 21.00. W czwartek udamy się do chorych z komunią św. od 8.00. Gdyby były jeszcze osoby mające problem z udaniem się do kościoła, to proszę ich zgłosić do środy.    
  6. Piątek – Post ścisły /od 18 – 60 r. życia – 3 posiłki/ i abstynencja od spożywania pokarmów mięsnych /od 14 r. życia końca naszej ziemskiej wędrówki/. W tym dniu szczególną cześć oddajemy krzyżowi. Pamiętajmy o krzyżach na posesjach. Mamy w domach krzyże czy to misyjne czy inne – uczcijmy je szczególnie w Wielki Piątek adorując je, ściągnijmy krzyż ze ściany, weźmy go do ręki, zachowując stosowną higienę ucałujmy jak zwykle czyniliśmy to w kościele. Przeżyjmy tegoroczny dzień śmierci Jezusa – podobnie jak w ubiegłym roku – z krzyżem w ręku. W Wielki Piątek Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o 18.00 ale pół godziny wcześniej, czyli o 17.30 będzie Droga Krzyżowa i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na Obrzęd Męki Pańskiej składają się: liturgia słowa, adoracja krzyża, Komunia św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego. Po nabożeństwo kościół będzie otwarty po nabożeństwie do 22.00 i w sobotę od 8.00 przez cały dzień, abyśmy mogli na małą chwilę /by nie robić tłumu/ wejść, skłonić się, czy też przyklęknąć przed krzyżem i Grobem Pańskim, aby w ten sposób oddać cześć Jezusowi Chrystusowi. W czasie adoracji krzyża w kościele nie całujemy, jedynie przed nim klękamy na kolana i czynimy głęboki skłon. Będzie skarbona na ofiary na miejsca kultu w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Odmówimy ją w piątek …, zaś w sobotę o 8.00 rano. Kościół będzie otwarty w Wielki Piątek do godz. 22.00. Ponieważ w tym roku przypada pierwszy piątek miesiąca przypada w Wielki Piątek, warto przypomnieć, że osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.  
  1. Sobota – w Wielką Sobotę błogosławimy pokarmy. W tym roku będę chciał pobłogosławić pokarmy w pobliżu waszych domów. Rozpoczniemy od godziny 9.30 według poniższego schematu (czytaj niżej). W czasie śniadania wielkanocnego możemy posłużyć się obrzędem znajdującym się na stronie parafii. O godz. 17.45 będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo Wigilii Paschalanej rozpocznie się w kościele o 18.00. Na to nabożeństwo złożą się: Obrzęd Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Liturgia Eucharystyczna. Jeśli będziemy na tym nabożeństwie to można przynieść wodę do poświęcenia.
  1. Niedziela Wielkanocna – w niedzielę wielkanocną o godz. 6.30 będzie procesja rezurekcyjna jeden raz wokół kościoła i po niej msza św.
  2. Podziękowanie od Pani Barbary Put – Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie duchowe i materialne w moim trudnym czasie, za okazaną mi pomoc, przede wszystkim ks. Proboszczowi, burmistrzowi, sołtysowi, komendantowi OSP, wszystkim rodzinom i poszczególnym osobom z parafii za wszelką okazaną pomoc finansową, fachową oraz za ludzką życzliwość i wsparcie. Życzę zdrowych, błogosławionych świąt i by dobro, które dla mnie uczynili wróciło do nich stokrotnie – Barbara Put.
  3. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.
  4. Rejony – poświęcenie pokarmów

Ul. Graniczna – obok krzyża na posesji Porwiszów – 9,30      

Ul. Graniczna – skrzyżowanie z Ul. Bursztynową – 9,45

Ul. Skalna – na górze obok Schmidtów – 10,00            

Ul. Św. Bartłomieja – skrzyżowanie z Ul. Bystrą – 10,15

Ul. Kasztelana Spytka – koło stadionu – 10,30    

Ul. Kasztelana Spytka – parking asfaltowy obok kościoła – 10,45              

Ul. Kasztelana Spytka – parking obok Domu Ludowego – 11,00

 

Ul. Tęczowa – obok Pana Stanisława Góry – 9,30

Ul. Tęczowa – w okolicy numeru 112 – 9,45       

Ul. Tęczowa – skrzyżowanie z Ul. Jodłową – 10,00      

Ul. Bocheńska – w okolicy numeru 154      – 10,15      

Ul. Bocheńska – w okolicy nru 76 – 10,30           

Ul. Kasztelana Spytka – koło sklepu na skrzyżowaniu z Bocheńską i Tęczową i Osiedlem Uroczym – 10,35

 

PORZĄDEK  TRIDUUM  PASCHALNEGO
WIELKI CZWARTEK – PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I
    KAPŁAŃSTWA

18.00 –        MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ, PRZENIESIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO CIEMNICY – ADORACJA DO GODZINY 22.00

WIELKI PIĄTEK –

  8.00 –        ADORACJA W CIEMNICY

17.30 –        DROGA KRZYŻOWA I NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

18.00 –        LITURGIA SŁOWA, ADORACJA KRZYŻA, KOMUNIA ŚWIĘTA, PROCESJA Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM DO GROBU PAŃSKIEGO I ADORACJA GROBU DO 22.00

WIELKA SOBOTA

  8.00 –        ADORACJA GROBU PAŃSKIEGO

  9.00 –        POŚWIĘCENIE POKARMÓW OD 9.30 W POSZCZEGÓLNYCH REJONACH PARAFII

17.45 – NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

18.00 –        OBRZĘD ŚWIATŁA, LITURGIA SŁOWA, LITURGIA CHRZCIELNA, LITURGIA EUCHARYSTYCZNA

NIEDZIELA WIELKANOCNA

  6.30 –        PROCESJA RESUREKCYJNA I PO PROCESJI MSZA ŚWIĘTA

 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 16.00 – MSZE ŚWIĘTE