6 Niedz. Wielkanocna 2020

 1. Nadal korzystajmy z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.. Na mszy św. nadal może być tylko ograniczona ilość osób, uwzględniając powierzchnie naszego kościoła. Po ostatnich złagodzeniach może nas być w kościele jednorazowo 23 osoby. Nadal proszę, pozostawmy te miejsca dla tych, którzy mają zamówione msze św., by mogli na nie przybyć. Do pozostałych, ponawiam prośbę – lepiej pozostać w domu do odwołania lub większego złagodzenia zakazów epidemicznych. Z naszym kościołem nadal będziemy mogli się łączyć za pośrednictwem facebooka.
 2. Niedziela – dziś druga niedziela miesiąca.
 3. Poniedziałek – św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.; setna rocznica urodzin Karola Wojtyły późniejszego papieża a dziś już świętego Jana Pawła II. Z tej okazji mamy w kościele okolicznościową dekorację wykonaną przez młodzież. Są tu wyeksponowane fotografie św. Jana Pawła II oraz małego Karola wraz z rodzicami. Całości dopełnia 16, pięknie wydanych tomów przemówień, listów i orędzi wygłoszonych podczas całego pontyfikatu przez Jana Pawła II.
 4. W ramach dni modlitw o urodzaje w poniedziałek, wtorek i środę przed mszą wieczorną odśpiewamy Litanie do Wszystkich świętych w intencji urodzajów.  
 5. Wtorek – .
 6. Środa – .
 7. Czwartek – .
 8. Piątek – rozpoczęcie Nowenny do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 9. Sobota – W sobotę 23 maja w kościele Świętej Trójcy w Łęgu Tarnowskim nasz alumn Jan Kurek przyjmie z rąk Biskupa Stanisława Salaterskiego Święcenia Diakonatu. Wspierajmy naszego kleryka modlitwą. Ponieważ w tej uroczystości może brać udział bardzo ograniczona ilość wiernych, dlatego ta uroczystość będzie transmitowana przez internet. Będziemy mogli ją obejrzeć na komputerze po kliknięciu na niżej podany link.

https://vimeo.com/418600102?fbclid=IwAR1xdlCbqLTUuwSFwit35LTBJiA0DhzR837A0FcANl0H4chwEk9tbgo5ob4

 1. Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W minionym tygodniu był pogrzeb śp.+ Jana Ducha, od uczestników pogrzebu za duszę zmarłego będzie 7 mszy św.
 3. Ofiary na kościół złożyli: dwie rodziny z ul. Tęczowej Szczepan Włodek z ul. Bursztynowej. Bóg zapłać!
 4. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego – jest kolejny numer Gościa a w nim między innymi: …. . Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.