6 Niedziela Wielkanocy – 2021

W związku z trwającą pandemią w kościołach obowiązuje limit osób – 1 osoba na 15m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5m.

Transmitujemy za pośrednictwem You Tube wszystkie msze i nabożeństwa.

NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9 V 2021

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych po mszy porannej. Uroczystość Pierwszej Komunii będzie o godzinie 12.00. Składka dzisiejsza na potrzeby parafialne. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wykoszenie i uprządkowanie terenu wokół kościoła, na parkingach a nawet w ogrodzie plebańskim, oraz za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.
  2. Tradycyjne procesje błagalne przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego będą w następującym porządku:

poniedziałek o godz. 17.00 wyruszymy od krzyża na ulicy Granicznej na posesji rodziny Bernady i ulicami: Graniczną, Skalną i Św. Bartłomieja podążać będziemy do kościoła,

wtorek o godz. 17.00 wyruszymy od krzyża na ulicy Jodłowej i ulicami: Jodłową, Tęczową i Kasztelana Spytka podążać będziemy do kościoła,

środa o godz. 17.00 wyruszymy od figury na Osiedlu nad Uszwicą i ulicą Kasztelana Spytka podążać będziemy do kościoła.

W te dni majówka będzie w czasie procesji. Bezpośrednio po procesji będzie msza św. Za udział w tych dniach w procesji modlitewnej o urodzaje możemy zyskać odpust zupełny.

1. Poniedziałek –.
  2. Wtorek –.
  3. Środa – .
  4. Czwartek – .
  5. Piątek – Św. Macieja Ap., rozpoczęcie Nowenny do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie wieczorem w połączeniu z nabożeństwem majowym. W nowennie biorą udział kandydaci do bierzmowania.
  6. Sobota –.
  7. Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, trzecia niedziela miesiąca, dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.
  8. Jak wspomniałem w minioną niedzielę bierzmowanie u nas będzie w sobotę 22 maja o godz. 15.00 i w niedzielę 23 maja o 16.00. Dziękuję kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom za ofiarę jako Dar Ołtarza w wysokości 1300 zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać!
  9. Program wizytacji kanonicznej.
  10. Już dziś bardzo proszę, aby członkowie Caritasu, Rady Synodalnej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej byli obecni na spotkaniach z ks. Biskupem. Bardzo na tym zależy ks. Biskupowi by się z w/w Radnymi spotkać.
  11. Dziękuję właścicielom „Zielonego Punktu” za kwiaty na plebanie. Bóg zapłać.
  12. Są dostępne na stronie i u mnie w zakrystii terminy mszy św. które odprawi ks. Antoni Wasil w Czechach za zmarłych: + Romana Ćwika, + Helenę Machniewską i Helenę Buchowicz.
  13. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.