5 Niedziela postu

 1. Komunikat bpa tarnowskiego – czytaj niżej.
 2. Niedziela – piąta niedziela Wielkiego postu, Dzień Modlitw za Więźniów, rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych, składka dla rekolekcjonisty. Program rekolekcji – oddzielna karta.
 3. Poniedziałek –
 4. Wtorek –
 5. Środa –
 6. Czwartek –
 7. Piątek – O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 18.00 Droga Krzyżowa dla starszych i po niej msza św., o 20.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży. W piątek uczniowie klas 8-ch przyjmą sakrament bierzmowania w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku o godzinie 15.30. składka podczas bierzmowania na fundusz stypendialny. Dziękuję za ofiarę od bierzmowanych z klas 8a i 8b jako Dar ołtarza w wysokości 1500zł. Bóg zapłać. Msza św. w intencji uczniów klas 8a i 8b o światło Ducha św. i pomyślne zdanie egzaminów oraz wybór właściwej drogi życiowej będzie 11 maja o 18.00.
 8. Sobota – pierwsza sobota miesiąca.
 9. Niedziela – Niedziela Palmowa, msza z poświeceniem palm o godz. 11.00. Składka na cele diecezjalne. Na placu kościelnym będzie zbiórka do puszek na leczenie Wojtusia Kiełbasy z Biskupic Melsztyńskich. Rodzina posiada zgodę Biskupa Tarnowskiego na organizowanie zbiórki na leczenie Wojtusia, przy kościołach między innymi naszego dekanatu. Składką zajmie się rodzina. W niedzielę palmową będzie Droga Krzyżowa ulicami: Św. Bartłomieja, Skalną, Kasztelana Spytka – początek Drogi Krzyżowej po mszy św. około 16.45.
 10. Dziękuję za przygotowanie mieszkania dla rekolekcjonisty. Bóg zapłać.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. + Krystyny Lis od uczestników pogrzebu będzie 2 msze św.
 12. Są już dostępne terminy mszy św., za śp: + Irenę Klimek, + Michalinę Janicką, + Annę Karcz, + Marka Kałużę i + Wojciecha Sowę.
 13. Mamy już w kościele krzyż po renowacji, na razie jest on na dawnym miejscu, a nowa lokalizacja będzie ustalona z Wojewódzkim Konserwatorem zabytków. Cena renowacji to 18 696 zł. na co jak wspominałem pieniądze mamy.
 14. Przypominamy, że od 1 stycznia 2023 r. można przekazać 1,5% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła i na oknie w drugim przedsionku.
 15. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego” i „Trwajcie w miłości” oraz specjalnego numeru Gościa Niedzielnego „Gość Ekstara” poświęconego Męce Pańskiej.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Przyszła Niedziela Palmowa wprowadzi nas w liturgiczne przeżywanie największych wydarzeń w historii zbawienia. W tym dniu, 2 kwietnia, przypada też 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Jego pamiętne pielgrzymki do Ojczyzny przypominały uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, natomiast podejmowane obecnie próby zdyskredytowania jego osoby i niejako posadzenia go „na ławie oskarżonych” przypominają niesprawiedliwy proces Jezusa. Widzimy jednocześnie, że w tej dojmująco smutnej sytuacji bardzo wielu ludzi – indywidulanie i wspólnotowo – z odwagą staje w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Na dzień rocznicy jego śmierci w całej Polsce planowanych jest wiele wydarzeń, które będą wyrazem domagania się o należyte poszanowanie jego osoby, a także będą okazją do przypomnienia piękna jego człowieczeństwa i ogromnego wkładu, jaki wniósł w dzieje Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata.

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za wszelkie działania podejmowane przez tarnowskich Diecezjan zarówno w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, jak i na rzecz promowania ogromnego dziedzictwa, które po sobie pozostawił. Zapraszam w dniu 2 kwietnia do podjęcia szczególnej modlitwy przez orędownictwo św. Jana Pawła II za naszą Ojczyznę, by trwała i w przyszłości wytrwała w blasku Chrystusowej prawdy, która niesie wyzwolenie z zamętu, kłamstwa i zła oraz prowadzi do pokoju i prawdziwego szczęścia.

Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI