5 Niedziela Postu 2022

1. Niedziela piąta niedziela Wielkiego Postu zwana I-szą niedzielą Męki Pańskiej. Składka na cele diecezjalne z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Dziś rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne przygotowujące nas od świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek rekolekcji – oddzielna kartka.
  2. Poniedziałek – o godzinie 15.30 w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, ks. Bp Leszek Leszkiewicz udzieli Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klas ósmych. Zapraszamy na tę uroczystość rodziny bierzmowanych. Składka będzie na fundusz stypendialny, jak zwykle na bierzmowaniu. Dziękuję bierzmowanym z klasy 8A i 8B i ich rodzicom za Dar Ołtarza w kwocie 1200 zł (solidarnie po 600 zł) na cele parafialne.
  3. Wtorek – .
  4. Środa – Nowenna do MBNPomocy i msza św. o 18.00. W dniu zakończenia rekolekcji zwykle zbierano składkę dla rekolekcjonisty. W tym roku z tej racji, że w niedzielę palmową jako drugą niedzielę miesiąca jest składka na potrzeby parafialne, w dniu zakończenia rekolekcji będzie składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako Jałmużna postna.
  5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się w tym dniu w intencji powołań i za powołanych, msza o 18.00.
  6. Piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00, dla starszych o 18.00 i msza św., o 20.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  7. Sobota – .
  8. Niedziela Palmowa – druga niedziela miesiąca, rano zmiany tajemnic różańcowych, suma z poświęceniem palm o 11.00, składka na cele parafialne. Otrzymaliśmy ulgę w płaceniu gazu, z kwoty 12 335,40 zwrócono nam blisko połowę bo 5 714,79 zł, tak więc mamy teraz nadpłatę.
  9. W niedzielę palmową o godzinie 17.00 z kościoła wyruszy Droga Krzyżowa po naszej parafii ulicami: Malowniczą, Bursztynową, Tęczową, Osiedlem Uroczym. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  10. Kuria Diecezjalna zwraca się z prośbą, aby wypełnić ankietę dotyczącą uchodźców przebywających na terenie parafii. Dlatego proszę, aby jeśli u kogoś przebywają uchodźcy, podać w zakrystii ilość osób dorosłych i dzieci do 18 lat.
  11. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

w Parafii p. w. Św. Bartłomieja Ap. w Porębie Spytkowskiej

w dniach od 03.04 – 06.04.2022

Niedziela – 3 kwiecień