5 Niedz. Wielkanocy 2021

1. Niedziela – pierwsza niedziela maja, składka na cele diecezjalne, Dzień modlitw za Emigrację, Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele w dni powszednie o 18.00 w niedzielę po mszy o 16.00. Zachęcamy też do modlitwy majowej przy figurkach, módlmy się litanią Loretańską także w naszych domach.
  2. Poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, msze jak w niedzielę to jest o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00.
  3. Wtorek – Św. Floriana, patronalne święto strażaków.
  4. Środa – okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem dla dzieci od 17.00.
  5. Czwartek – Świętych Filipa i Jakuba, Apostołów, pierwszy czwartek miesiąca – pamiętamy w modlitwach o powołania i za powołanych do kapłaństwa i zakonu, okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem dla młodzieży od 17.00. Na majówkę i mszę wieczorną oraz na katechezę zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  6. Piątek – pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8.00, okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku dla starszych od 17.00, o 18.00 nabożeństwo majowe i msza św..
  7. Sobota – Św. Stanisława, Bpa i męcz., głównego patrona Polski i diecezji.
  8. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych po mszy porannej. Uroczystość Pierwszej Komunii będzie na dodatkowej mszy tylko dla dzieci komunijnych i ich rodzin o godzinie 12.00. Składka w najbliższą niedzielę na potrzeby parafialne. Ponieważ zbliżają się w tym miesiącu liczne uroczystości parafialne, bo oprócz pierwszej spowiedzi i komunii oraz rocznicy komunii, będziemy mieli Wizytację Kanoniczną ks. Biskupa Ordynariusza przełożoną z ubiegłego roku oraz bierzmowanie przez dwa dni, będą też prymicje. Trzeba będzie, zwłaszcza na wizytację i prymicje dodatkowo urządzić pewne dekoracje. Proszę uwzględnić te nasze potrzeby przy ofierze na tacę w najbliższą niedzielę.
  9. Bierzmowanie u nas będzie przez dwa dni z racji obowiązujących limitów. Będą dwie grupy po 18 osób. W sobotę 22 maja o godz. 15.00 bierzmowanie dla jednej grupy (zasadniczo dla klasy i 8) i w niedzielę 23 maja o 16.00 dla drugiej grupy (z klas szkoły średniej). Szczegóły co do wizytacji będą jeszcze podane.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Ireny Zięba, od uczestników pogrzebu będzie 3 msze św.
  11. Są dostępne na stronie i u mnie w zakrystii terminy mszy św. które odprawi ks. Karol Żuraw w Hiszpanii za zmarłych: + Eugeniusza Włodarczyka i + Irenę Zięba.
  12. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego. Jest też specjalny numer o świętym Józefie. Można nabywać.