5 Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

1. Dzisiaj – 5 Niedziela Wielkiego Postu. Wsp. św. Patryka, bpa.

• Droga Krzyżowa dla dzieci – o godz. 10.30 .
  • Bezpośrednio po sumie – Kalwaryjska Droga Krzyżowa.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – o godz. 14.40 .
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali – o godz. 15.00.
  • Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.

Składka podczas  nabożeństwa pasyjnego na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój świątyni na Święta Wielkanocne.

1. Jeszcze dzisiaj możemy nabyć tradycyjne palmy wielkanocne wykonane przez członków naszego Klubu Seniora „Osób Wcześniej Urodzonych” i tym samym wspomóc działalność klubu.
  2. We wtorek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.
  3. W środę:
  • Nowenna do MBNP o 17.00, a po niej Msza św.
  • Spotkanie młodzieży w Domu Ludowym o godz.19.30.
  1. W czwartek rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE:
  • Msza św. z nauką dla dorosłych o 6.30, 8.00 i 18.00, a po niej procesja na cmentarz. Uporządkujmy groby. Zabierzmy lampiony!
  • Nauka rekolekcyjna dla uczniów Szkoły Podst. o godz. 10.00.

Zachęcamy dzieci i młodzież do czynnego udziału w rekolekcjach i Triduum Paschalnym, do włączenia się w śpiewy, czytania i adoracje!!!

1. W piątek:
    • Msza św. z nauką dla dorosłych o 6.30, 8.00 i 17.00.
    • Nauka rekolekcyjna dla uczniów Szkoły Podst. o godz. 10.00.
    • Spowiedź dla chorych od godz. 13.30.
    • Msza św. dla chorych z obrzędem namaszczania chorych o godz. 14.00. Pomóżmy chorym dotrzeć w tym dniu do kościoła (także tym
      z sąsiedztwa).
    • Odwiedziny chorych w domach od godz. 15.00 – Chorych prosimy wcześniej zgłosić w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie!!!
    • Droga Krzyżowa ulicami Parafii o godz. 18.30. Rozpoczęcie w kościele.
      Przejście ul. Kasztelana Spytka i Osiedle Urocze. Zakończenie przy Krzyżu misyjnym. Zabierzmy lampiony!
  2. W sobotę – DZIEŃ SPOWIEDZI WIELKANOCNEJ
    • Msza św. z nauką dla dorosłych o 6.30, 15.00 i 18.00.
    • Nauka rekolekcyjna dla uczniów Szkoły Podst. o godz. 12.30.
    • Spowiedź dla wszystkich od godz. 13.00 do 15.00 i od 16.00 do 18.00

Szczegółowy program Rekolekcji Wielkopostnych jest wywieszony na tablicach ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej parafii. Postarajmy się dostosować zajęcia i obowiązki tak, żeby wziąć udział w tych jakże ważnych ćwiczeniach duchowych. Módlmy się także o światło Ducha Św. dla ks. Rekolekcjonisty i dla nas samych!

1. Następna niedziela – to Niedziela Palmowa – dzień zakończenia rekolekcji – składka na cele rekolekcyjne. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  • Po Mszy św. o 9.00 krótka nauka rekolekcyjna dla młodzieży.
  • Po Mszy św. o godz. 11.00 krótka nauka rekolekcyjna dla dzieci.
  • Po Mszy św. o godz. 00 nauka dla rodziców – zechciejmy skorzystać!
  • Parafialny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną wykonaną ręcznie, zostanie rozstrzygnięty bezpośrednio po nauce dla dzieci. /Kalwaryjska Droga Krzyżowa zamiast w niedzielę Palmową będzie w Wielki Piątek o godz. 12.00/
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
  1. Bóg zapłać za ofiarę na kościół: pewnej rodzinie z ul. Tęczowej, p. Helenie Karcz, Bernadecie i Januszowi Paciak, Leonardzie Jędryka oraz Barbarze i Sławomirowi Karaś oraz za składkę budowlaną, która wyniosła 3384 zł.
  2. Jeżeli w tym roku znowu nie otrzymamy dotacji na dzwonnicę, to planujemy remont ogrodzenia kościoła. Osoby i firmy chętne do pomocy, (zwłaszcza kamieniarzy z naszej parafii) prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny.
  3. W imieniu CARITAS dziękujemy za nabycie paschalików i baranków wielkanocnych oraz zachęcamy do zrobienia paczki świątecznej z produktami na święta i przekazanie jej członkom Caritas lub do zakrystii, w ramach wsparcia najbardziej potrzebujących.
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Francuz. Od uczestników pogrzebu będzie 5 Mszy św. /do odebrania w zakrystii/. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu…
  5. Zachęcamy do czytania prasy.

Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa św. Bartłomieja – naszego patrona.

„Kto by chciał mi służyć, niech idzie za mną…”,… a ja, gdy zostanę wywyższony pociągnę wszystkich do siebie”. Niech te słowa wypowiedziane przez Jezusa Chrystusa będą najlepszym drogowskazem naszego życia. Szczęść nam Boże!