4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele, rozpoczęcie tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, niedziela modlitw za kierowców. Po południu pierwsze nabożeństwo majowe. Zapraszamy wiernych na tę piękną modlitwę do Matki Bożej. majówki w dni powszednie o 18.00. Zachęcamy do śpiewania majówek przy figurach na posesjach czy w innych miejscach na terenie parafii przy figurze Matki Bożej.
  2. Poniedziałek – św. Józefa Rzemieślnika, Święto Pracy.
  3. Wtorek – św. Atanazego, bpa o dok. Kośc., Dzień Flagi RP, Dzień Modlitw za Polonię i Polaków za Granicą.
  4. Środa – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791), msze jak w niedzielę.
  5. Czwartek – św. Floriana, męcz., Święto patronalne strażaków, pierwszy czwartek miesiąca – w modlitwach polecamy Bogu sprawę powołań i pamiętajmy o kapłanach, okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem dla dzieci i młodzieży od 17.00.
  6. Piątek – pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8.00, okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku dla starszych od 17.00.
  7. Sobota – Świętych Filipa i Jakuba, Apostołów, pierwsza sobota miesiąca.
  8. Niedziela – pierwsza niedziela maja – składka na potrzeby diecezjalne.
  9. Dziękuję Panu Aleksandrowi Tota za pomoc konserwatorom w budowaniu rusztowania i zawieszeniu krzyża na tęczy kościoła. Bóg zapłać!
  10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie śp. + Mieczysława Skrucha – od uczestników pogrzebu będzie 9 mszy św.
  1. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego”, „Trwajcie w miłości” (nowy numer), specjalnego numeru Gościa Niedzielnego „Gość Ekstra” poświęconego Męce Pańskiej oraz darmowej gazety Dobre Nowiny poświęconej Janowi Pawłowi II.