4 Niedziela Adwentu 2019

1. Niedziela – czwarta niedziela adwentu.
  2. Poniedziałek –
  3. Wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia, Roraty tylko rano o 6.30. O 8.00 rano wybieramy się do tych chorych, do których zwyczajnie nie jeździmy na pierwsze piątki. Bardzo prosimy dziś zgłosić tych chorych, którzy chcieliby się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. z okazji Bożego Narodzenia. Wieczorem w Wigilię nie ma Mszy św., bo gromadzimy się w domu przy stole wigilijnym. Przeżyjmy Wigilię w atmosferze religijnej, czytając opis Narodzenia Pańskiego, polecając Bogu w modlitwie sprawy nam bliskie. Niech prowadzący modlitwę pobłogosławi opłatki, a łamiąc się nimi składajmy sobie życzenia pełne dobroci, wiary i miłości Bożej. Po modlitwie przed posiłkiem zasiądźmy do wieczerzy. Zachęcamy, by zachować zwyczaj powstrzymania się w tym dniu od pokarmów mięsnych. Po wieczerzy śpiewajmy kolędy, wypocznijmy by wybrać się o północy na Pasterkę. Kto nie ma jeszcze opłatków, może je zabrać z kościoła, są jeszcze pod chórem.
  4. Środa – Uroczystość Bożego Narodzenia. O północy Pasterka, składka na pasterce na Fundusz Obrony Życia
  5. Czwartek – Św. Szczepana, pierwszego męczennika, msze jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po sumie poświęcenie owsa. W czasie mszy o 11.00 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych. Ale kolęda misyjna będzie w piątek i w sobotę. Szczegóły podamy w święto św. Szczepana.
  6. Piątek – kolęda na ul. Granicznej 2 księży wg porządku jak w ubiegłym roku.
  7. Sobota – kolęda na ul. Skalnej od Granicznej oraz Kasztelana Spytka numery parzyste od 22 do 96
  8. Niedziela – święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa – u nas w diecezji dzień jubileuszy małżeńskich.
  9. W ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – Świeca Caritas 2019, Caritas diecezjalna rozprowadza za pośrednictwem parafii świece, ofiara na Dzieło Pomocy Dzieciom z rodzin ubogich. Mamy jeszcze … świec.
  10. Zachęta do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, …
  11. Polecam wydanie albumowe pt: „Kościoły Diecezji Tarnowskiej”. Cena jednego egzemplarza to 80 złotych.