4 Niedz. Wielkanocna 2021

1. Niedziela – czwarta wielkanocna nazwana Niedzielą Dobrego Pasterza, składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie, czwarta niedziela kwietnia i zarazem Niedziela Synodalna, Światowy Dzień Modlitw o Powołania, niedziela modlitw za kierowców. Po mszy popołudniowej, zamiast nieszporów – Litanią od Wszystkich Świętych będziemy modlić się o urodzaje z tej racji, że będzie to dzień, kiedy zwykle kościół wspomina św. Marka Ewangelistę.
  2. Poniedziałek – .
  3. Wtorek – o godz. 14.00 pogrzeb śp. + Ireny Zięba z ul. Granicznej.
  4. Środa – o 18.00 nowenna i msza św..
  5. Czwartek – Św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kośc., Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  6. Piątek – o 18.00 pierwsze nabożeństwo majowe. Zgodnie z naszą tradycją w tarnowskiej diecezji, rozpoczęcie nabożeństw Majowych. Zachęcamy do modlitwy majowej przy figurkach tu pamiętajmy o zachowaniu przepisów sanitarnych, módlmy się litanią Loretańską także w naszych domach.
  7. Po nabożeństwie majowym i mszy św., a więc o godz. 19.00 zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Synodalnego. Omówimy sprawy bieżące w parafii oraz temat synodalny: Rola młodych w ewangelizacji rówieśników.
  8. Sobota – Święto Pracy, pierwsza sobota miesiąca maja.
  9. Niedziela – pierwsza niedziela maja, składka na cele diecezjalne, Dzień modlitw za Emigrację, Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
  10. Uroczystość Pierwszej Komunii w naszej parafii będzie w niedzielę 9 maja o godzinie 12.00. Dziękuję dzieciom i rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę 1000.00 zł jako Dar Ołtarza. Z ofiar na Dar ołtarza z kilku ostatnich lat (o tym jeszcze dokładniej powiem), pokryję koszty wykonania na ławy (sedilia dla księży celebransów) do prezbiterium.
  11. Ogłoszenie od ks. Proboszcza z Uszwi.

W niedzielę (25 kwietnia) w godz. 8.00 – 17.00. przy kościele św. Floriana w Uszwi odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz Tymka Węgrzyna – chłopczyka, który zaraz po urodzeniu będzie potrzebował kosztownej operacji ratującej mu życie. Mama nienarodzonego dziecka pochodzi z Uszwi, dlatego akcja została zorganizowana przez społeczność parafii z potrzeby serca. Na kiermaszu będzie można nabyć ciasta, zabawki, gadżety, domowe przetwory, tradycyjne wędliny z Błonia pod Tarnowem i rękodzieło. Na dzieci czeka niespodzianka. Organizatorzy serdecznie zapraszają i dziękują za wsparcie tej akcji.

12. Ogłoszenie z ARiMR.

13. Ogłoszenia od sołtysa.
  14. Księże Proboszczu, bardzo proszę o ogłoszenie następujących informacji:

Starostwo Powiatowe w Brzesku, przypomina o możliwości wglądu do projektu operatu opisowo – kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Poręba Spytkowska prowadzonego przez Starostę Brzeskiego. Wgląd do dokumentacji będzie możliwy w budynku Starostwa Powiatowego w Brzesku przy ul. Głowackiego 51 – sala obrad do dnia 30 kwietnia 2021r. Zmiany w ewidencji mogą wiązać się ze zmianą wysokości podatku od nieruchomości. – Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń lub Starostwie Powiatowym.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że wnioski o dopłaty bezpośrednie w roku 2021 można składać wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 17 maja. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń lub w oddziale ARiMR.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Porębie Spytkowskiej przystąpiła do akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Za zebrane odpady elektroniczne szkoła otrzyma bon. Akcja trwa od 26.04 – 29.04. Miejsce akcji: podwórko szkolne, za bramą wjazdową w godzinach od 7:00 – 18:00. Zbierane będą m.in. komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt rtv agd, tusze do drukarek atramentowych itp.

Z góry dziękuję za ogłoszenie 🙂