30 Niedziela Zwykła 2020

32 osoby

Cała Polska znajduje się w „strefie czerwonej”. W naszym kościele jednorazowo nie może być więcej niż 1 osoba na 7 m2 a odstęp między wiernymi ma wynosić 1.5 m. Każdy z uczestników kultu (z wyjątkiem księdza celebrującego) jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa.

Na terenie całej diecezji obowiązuje dyspensa Biskupa Tarnowskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 X 2020

 Transmisja za pośrednictwem You Tube z naszego kościoła jest:

  1. w niedziele wszystkie msze i różaniec
  2. w dni powszednie o 6.30 i o 17.00 Różaniec i po nim Msza św.
 1. Niedziela – ostatnia niedziela miesiąca, Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego, Niedziela synodalna. Spotkanie synodalne będzie w piątek 30 X po mszy wieczornej w kościele.
 2. Poniedziałek –
 3. Wtorek – o godzinie 13.00 pogrzeb śp. + Mieczysława Wasila z Osiedla Uroczego.
 4. Środa – Świętych Szymona i Judy Tadeusza apostołów.
 5. Czwartek –
 6. Piątek –  
 7. Sobota –
 8. Niedziela – Uroczystość Wszystkich Świętych. Będzie msza o 14.00 w kościele z zachowaniem środków ostrożności i po  miej modlitwy za zmarłych wraz z odmówieniem różańca. Nie będzie procesji na cmentarz. Pragnę przywołać polecenie Prymasa Polski na ten temat: https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/8111-przewodniczacy-episkopatu-apeluje-o-rozlozenie-nawiedzania-grobow-na-dni-przed-i-po-1-listopada  oraz Dekret Penitencjarii z Watykanu: https://archwwa.pl/aktualnosci/dekret-penitencjarii-apostolskiej-z-dn-23-pazdziernika-2020/
 9. Nadal możemy składać karki z wypominkami.
 10. Są już terminy mszy które zostały wysłane poza parafię za zmarłych w tym roku: Krystynę Gardiasz, Wandę Karaś, Jana Biela, Annę Karaś, Helenę Tota, Mieczysława Piekarza, Andrzeja Kokoszkę. Można je otrzymać w zakrystii lub na stronie internetowej jako – INTENCJE WYSŁANE
 11. Pani Aldonie Gicala dziękuję za kwiaty do kościoła i do kaplicy na cmentarz. Bóg Zapłać.
 12. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.