3 Niedziela zwykła 2023

1. Niedziela – dziś trzecia niedziela zwykła, Niedziela Słowa Bożego, Dzień Dziadka. Dziś gościmy w naszej świątyni parafialnej Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses prowadzony przez ks. Grzegorza Piekarza, naszego rodaka. Chór wystąpi ze swoim repertuarem kolędowym zaraz po mszy o godzinie 10.00, następnie będzie wykonywał kolędy i uczestniczył we mszy św. o godz. 11.00 i powtórzy repertuar zaraz po mszy o 11.00. Zachęcamy do wysłuchania kolęd w artystycznym wykonaniu Chóru Katedralnego.
  2. Poniedziałek –
  3. Wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kośc.
  4. Środa – święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła, Nowenna, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. Czwartek – św. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, Dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce.
  6. Piątek – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  7. Sobota – św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.
  8. Niedziela – 4 niedziela zwykła, Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  9. Raz jeszcze dziękuję grupom dzieci zajmującym się w tym roku kolędą misyjną. W tym roku kolędnicy misyjni zebrali 8672,20 zł. Bóg zapłać!
  10. Przy rozprowadzeniu opłatków zebrano kwotę 7800,00 zł. Po odliczeniu kosztów zakupu opłatków i zestawów na Trzech Króli kwoty 1620,00 zł, pozostała kwota 6180,00 zł z przeznaczeniem na cele związane z liturgią. Bóg zapłać za te ofiary.
  11. Mam już terminy mszy św. jakie odprawi ks. Karol Żuraw w Hiszpanii za śp. +Zygmunta Farata i +Herminy Jędryka.
  12. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.