3 Niedziela Zwykła 2021

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego. /czytaj niżej/
  2. Niedziela – czwarta niedziela stycznia, Niedziela Słowa Bożego.
  3. Poniedziałek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła, Zakończenie Tygodnia modlitw o jedność Chrześcijan. Dziś są zbierane datki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  4. Wtorek – świętych Tymoteusza i Tytusa, Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  5. Środa – Nowenna i Msza św., Międzynarodowy Dzień pamięci o Ofiarach Holokaustu. Po Nowennie i mszy św., ks. Katecheta zaprasza dzieci z klasy 3 przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej na katechezę w kościele wraz z rodzicami.
  6. Czwartek – św. Tomasza z Akwiny, prezb. i dok. Kośc.
  7. Piątek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
  8. Sobota –
  9. Niedziela – Niedziela Synodalna, Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  10. W dalszym ciągu zapraszamy na msze św. w intencji poszczególnych rejonów parafii na uproszenie błogosławieństwa Bożego zamiast wizytacji kolędowej. Prosimy by na to nabożeństwo przynieść wodę do poświęcenia. Msza rozpocznie się o 17.00. podczas mszy św. zamiast kazania czytamy fragment listu apostolskiego papieża Franciszka Patris Corde z okazji 150 rocznicy ogłoszenia Św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego. Po mszy św. poświęcenie wody, którą posłużymy się w czasie modlitwy błogosławieństwa domu, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Św. Józefa oraz modlitwa, w której polecać będziemy jego opiece nasze rodziny. Po błogosławieństwie udamy się do domu. W domu posługując się Modlitwą o błogosławieństwo dla domu i rodziny, którą znajdziemy na stronie parafii (jest wersja do druku, i broszury) na modlitwie przeżyjmy chwile jakie przeżywalibyśmy podczas kolędy. Porządek mszy podam w intencjach.
  11. Pandemia jakby na nowo przypomniała ludziom, że są śmiertelni i że śmierć może przyjść znacznie wcześniej, niż by tego oczekiwali. Może więc znowu potrzebujemy kogoś, kto nam pomoże ten lęk zamienić w coś pozytywnego, w nawrócenie i bycie przygotowanym na spotkanie z Bogiem. Dlatego w ramach kultywowania tradycji radio diecezjalne RDN podjęło inicjatywę przypomnienia roli, jaką odgrywa gromnica w naszej pobożności oraz wyjaśnienia wizerunku Matki Bożej z wilkami umieszonego na gromnicy. Dodatkowym elementem zdobiącym gromnicę przygotowaną przez nasze radio jest wizerunek św. Józefa – patrona umierających, któremu papież Franciszek dedykował niniejszy rok. Do gromnicy dołączony jest tekst mówiący o historia święta Matki Bożej Gromnicznej, znaczeniu świecy zwanej gromnicą, o Matce Bożej z wilkami, o Św. Józefie – patronie umierających, oraz Modlitwą do św. Józefa o dobrą śmierć. Jest też informacja o tym, że kupując gromnicę wspierasz diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Mamy kilkanaście takich gromnic w cenie 18 zł. Jeśli braknie to jeszcze sprowadzę.
  12. Ogłoszenie od Burmistrza Brzeska o bezpłatnym transporcie na szczepienia dla niektórych osób.
  13. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.

Komunikat w związku ze święceniami biskupimi

nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej

Drodzy Diecezjanie!

W sobotę 30 stycznia br., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, księdza Artura Ważnego. Uroczysta Msza święta, połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Tarnowie-Mościcach pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną i związane z nią ograniczenia, nie będzie możliwy udział dużej grupy wiernych w uroczystości święceń. Dlatego też zachęcam do łączności za pośrednictwem Telewizji Trwam oraz diecezjalnego Radia  RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, które będą transmitować to wydarzenie.

Jeszcze raz proszę Was gorąco o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, szczególnie w dniu jego konsekracji biskupiej, aby mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim obowiązki i nowe wyzwania.

Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż

Tarnów, 19 stycznia 2021 r.