3 Niedziela Wielkanocna 2022

1. Niedziela – Niedziela Biblijna, która rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny; pierwszy dzień miesiąca maja, a więc Święto Pracy; pierwsza niedziela miesiąca, a więc składka na cele diecezjalne, nabożeństwo majowe po mszy o 16.00. W dni powszednie majówka o 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym dzieci im dorosłych. Także zachęcam do śpiewania majówki przed figurami przydrożnymi.
  2. Poniedziałek – św. Atanazego, bpa i dok. Kośc., dzień modlitwy za Polonię i Polaków za Granicą, Dzień Flagi RP.
  3. Wtorek – Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791), msze jak w niedzielę.
  4. Środa – Nowenna do MBN Pomocy oraz msza św. o 18.00. Od 17.00 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca dla dzieci. O 16.00 katecheza dla klasy 3 przed pierwszą komunią św.
  5. Czwartek – św. Floriana, męcz. – święto patronalne strażaków, pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania. Od 17.00 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca dla młodzieży.
  6. Piątek – pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8,00, Od 17.00 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca dla starszych.
  7. Sobota – pierwsza sobota miesiąca, spowiedź przed pierwszą komunią dzieci z klasy 3 i ich rodziców, rodziców chrzestnych i rodzeństwa od godz. 9.00 do 10.00.
  8. Niedziela – to niedziela Dobrego Pasterza , Światowy Dzień modlitw o Powołania, składka na WSD w Tarnowie, rocznica zakończenia II wojny światowej. O godzinie 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy 3.
  9. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego,
  10. Nawiązując do tego że dziś Niedziela Biblijna, zarazem uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma Świętego, każdy z nas po ogłoszeniach parafialnych wychodząc z kościoła, będzie mógł zabrać do domu tzw sigla, czyli małą karteczkę na której jest wyznaczony fragment pisma św. Z przygotowanych koszyczków weźmiemy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Łukasza i Księgi Hioba. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte – po krótkiej osobistej modlitwie – w najgłębszym skupieniu i powadze niech każdy odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma św. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.