3 Niedziela Postu 2023

1. Niedziela – dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu a druga niedziela miesiąca, po mszy porannej zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza dla dzieci, składka na tacę na cele parafialne z przeznaczeniem na ubezpieczenie kościoła. Po sumie o godz. 12.00 Kalwaryjska Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale o 15.00 i bezpośrednio po nich msza św.
  2. Poniedziałek – 10 rocznica wyboru papieża Franciszka.
  4. Środa – Nowenna o 17.00 i msza św., na to nabożeństwo na godz. 17.00 ks. Katecheta zaprasza kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
  5. Czwartek –.
  6. Piątek – o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 17.00 Droga Krzyżowa dla starszych i po niej msza św., o 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  7. Sobota – w sobotę od 8.00 planujemy dalsze porządki w budynku tzw. nowej plebanii, będzie trochę cięższej pracy typu przenoszenie sprzątanie porządkowanie. Proszę o przyjście chętnych do pracy.
  8. Niedziela – czwarta niedziela Wielkiego Postu, składka na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna. (Zwykle ta składka jest w niedzielę palmową, ale ponieważ w niedzielę palmową będzie pierwsza niedziela to składka będzie na potrzeby diecezjalne. Jest zalecenie by składkę na WSD urządzić w niedzielę 26 marca, ale wtedy znowuż będą u nas rekolekcje wielkopostne i składka będzie dla rekolekcjonisty, dlatego składka na WSD będzie w najbliższą niedzielę.) Tak więc
    19 III – składka na WSD, 26 III  – składka dla rekolekcjonisty, 2 IV – składka na potrzeby diecezjalne.
  9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą od 26 do 29 marca.
  10. Caritas w ramach Wielkanocnej Pomocy rozprowadza baranki i paschaliki. Składana ofiara przynajmniej 8 zł za baranka i 8 zł za paschalik.
  11. Przypominamy, że od 1 stycznia 2023 r. można przekazać 1,5% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła i na oknie w drugim przedsionku.
  12. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego” i „Trwajcie w miłości”.