29 Niedziela zwykła 2022

1. Niedziela – Dzień Papieski w Polsce i zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, Diecezjalny Marsz dla życia i Rodziny – różaniec w int. Życia i Rodziny. Dziś gościmy ks. Piotr Kluzę misjonarza z Kazachstanu, składka na tacę jest przeznaczona jako wsparcie dla misjonarza w perspektywie zbliżającej się niedzieli misyjnej.

Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie nadal będzie o godz. 17.30 i po nim około 18.00 Msza św. Gorąco zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do modlitwy różańcowej.

1. Poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
  2. Wtorek – św. Łukasza Ewangelisty, Dzień Służby Zdrowia.
  3. Środa – Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.
  4. Czwartek – św. Jana Kantego, prezb.
  5. Piątek – na godzinę 18.45 to jest po różańcu i mszy wieczornej zapraszam na ostatnie spotkanie dotychczasową Parafialną Radę Duszpasterską. Proszą wszystkich radnych o przybycie.
  6. Sobota – uroczystość liturgiczna św. Jana Pawła II patrona Małopolski.
  7. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary – rozpoczynający Tydzień Misyjny. Składka na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.
  8. Najbliższa niedziela, to także zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Diecezjalnego, dzień wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej na kolejne pięciolecie. Wiele na ten temat było w kazaniu trzy tygodnie temu. Zgodnie z „Regulaminem wyboru Parafialnej rady Duszpasterskiej w Diecezji Tarnowskiej” z dnia 1 września 2022r. postanowiłem ogłosić listę kandydatów:
    1. Pani Agata Jędryka z ul. Jodłowej
    2. Pan Wiesław Klimek z ul. Tęczowej
    3. Pani Kokoszka Edyta z Oś. Uroczego
    4. Pan Marcin Put z ul. Bystrej
    5. Pan Rafał Stelmach z ul. Tęczowej
    6. Pani Maria Tota z ul. Bocheńskiej
    7. Pani Dorota Warzecha z ul. Granicznej

Kartki z głosami będziemy składać do urny – skrzynki, która będzie wystawiona w kościele w tym właśnie celu.

1. Można już składać kartki z wypominkami listopadowymi i rocznymi.
  2. W dniach od 21-23 X 2022 roku w Brzesku w parafii św. Jakuba organizowana jest katechizacja przedmałżeńska tzw. kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane proszone są o zapisywanie się do 18 X br. przez formularz internetowy umieszczony na stronie parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku https://jakub.bwi.pl/kursy oraz podany na plakatach. Rozpoczęcie w piątek 21 X o godz. 18:45. Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu będą duże utrudnienia w ruchu na całej ulicy Tęczowej z powodu układania nawierzchni.
  4. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników – wersja planszowa w cenie 8 zł.
  5. Ogłoszenie o filmie pt. Međugorie
  6. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.