28 Niedziela Zwykła rok B 2018

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 kazanie dla dzieci, składka na tacę na potrzeby naszego kościoła. Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziś także Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. W Diecezji Marsz dla Życia i Rodziny.
  2. Porębskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne i Świetlica Wiejska w Porębie Spytkowskiej zapraszają na VIII Międzyregionalny Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej dzisiaj od godzinie 16.00.
  3. Poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kośc.
  4. Wtorek – św. Jadwigi Śląskiej, 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża.
  5. Środa – św. Ignacego Antiocheńskiego. Bpa, i męcz.
  6. Czwartek – św. Łukasza, Ewang., patronalne święto Służby Zdrowia.
  7. Piątek –
  8. Sobota – św. Jana Kantego, prezb.
  9. Niedziela – Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny, składka na misje.
  10. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  11. W dniach 19-21 października 2018 w parafii pw. Św. Jana Nepomucena w Bochni odbędą się rekolekcje dla kobiet „Kobieta Królewski Projekt”. Rekolekcje pomagające w odkrywaniu roli kobiety we współczesnym świecie w oparciu o Słowo Boże poprowadzi Sylwia Wilk – prywatnie żona świeckiego ewangelizatora Witka Wilka, który od wielu lat organizuje Seminaria Odnowy Wiary. Informacje i zapisy na stronie internetowej wilksylwia.pl