24 Niedziela zwykła 2022

  1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza dla dzieci, składka na cele parafialne. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce (od 11 do 17 września) – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po mszach św. poświęcenie ziarna siewnego z tej racji Matki Boskiej siewnej.
  2. Poniedziałek – Najświętszego Imienia Maryi.
  3. Wtorek – św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kośc.
  4. Środa – święto podwyższenia Krzyża Świętego, z tej racji będzie o 18.00 Droga Krzyżowa, Nowenna do MBNPomocy i Msza św. Ks. Katecheta zaprasza dzieci z klasy 3 przygotowujące się do pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na godzinę 18.00.
  5. Czwartek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  6. Piątek – św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa, męcz., koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o 18.00 i msza św. Ks. katecheta zaprasza młodzież z klas ósmych 8 wraz z rodzicami na spotkanie przygotowujące do bierzmowania.
  7. Sobota – chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w sobotę na spotkanie na godzinę 9.00, zaś dziewczynki, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszamy w sobotę na godzinę 10.00.
  8. Niedziela – trzecia niedziela września, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, Patronalne święto młodzieży polskiej z tej racji, że właśnie 18 września wspomnienie św. Stanisława Kostki, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  9. Dziękuję państwu Danucie i Zbigniewowi Ratowskim za darmowe ofiarowanie kilkunastu metrów płótna – aksamitu bordowego na wykonanie zasłon na bramkach za ołtarz główny i narzut na ołtarze: główny, ołtarze boczne i ambonę. Bóg Zapłać. Dziękuję Pani Boże Góra za uszycie tychże zasłon i narzut oraz ofiarowanie ozdobnych taśm koloru złotego na wykończenie zasłon i narzut. Bóg zapłać.
  10. Stowarzyszenie Braterstwo Broni – Tobie Ojczyzno zaprasza na „Piknik Strzelecki” do Bielczy. Więcej informacji w gablotce w przedsionku kościoła.