22 Niedziela zwykła 2021

1. Niedziela – Niedziela Synodalna.
  2. Poniedziałek –
  3. Wtorek – Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności.
  4. Środa – Rozpoczęcie nowego roku szkolnego, msza św. z okazji rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy na tę mszę św. zwłaszcza wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej i rodziców. Ogłoszenie od Pani Dyrektor Przedszkola. W tym dniu przypada Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia i Rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy w tym dniu aby pomodlić się za poległych za Ojczyznę. O 18.00 – Nowenna i msza św. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem dla dzieci.
  5. Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania i za powołanych do służby Bożej. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem dla młodzieży.
  6. Piątek – św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dok. Kośc. Pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8.00, Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku dla starszych.
  7. Sobota – pierwsza sobota miesiąca.
  8. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne, natomiast do puszek, zgodnie z komunikatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na Afganistan na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Komunikat czytaj niżej.
  9. Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w uświetnienie uroczystości odpustowej: Druhom OSP starszym i młodszym, niosącym sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki – Bóg zapłać!
  10. Decyzją ks. Biskupa co roku następują zmiany personalne w diecezji. W tym roku dotknęły i naszą parafię. Pracujący u nas od czterech lat ks. Tomasz Pyrchla został przeniesiony do parafii Króżlowa. W miejsce ks. Tomasza witamy w naszej parafii ks. Grzegorza Gila, który przybył do nas z parafii Szczawnica i życzymy miłej pracy dla dobra parafii i kościoła.
  11. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.