2 Niedziela zwykła 2022

1. Komunikat Biskupa – patrz niżej.
  2. Niedziela – druga niedziela zwykła. Po mszy o 9.00, a więc od 10.00 do 11.00 zapraszamy na śpiew kolęd, program powtórzony 2 stycznia. Różaniec proszę odmówić prywatnie.
  3. Poniedziałek – św. Antoniego, opata, Dzień judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
  4. Wtorek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. Środa – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa, Nowenna i msza św. o 17.00.
  6. Czwartek – .
  7. Piątek – św. Agnieszki, dziew. i męcz., Dzień Babci, Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św. o 17.00.
  8. Sobota – Dzień Dziadka.
  9. Niedziela – 3 niedziela zwykła, a więc Niedziela Słowa Bożego.
  10. Na ostatnim spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej ustalono, że będą postępowały prace przygotowawcze do remontu dzwonnicy, są postępy w pracach przy zabytkowym krzyżu, trzeba będzie poczynić pewne prace na placu kościelnym. Ustalono też, że tegoroczna składka inwestycyjna, czy jak ktoś chce remontowa, będzie wynosić 120 zł za cały rok, ponieważ planujemy nieco mniejszy zakres prac. W maju lub czerwcu radni umożliwią wam zebrać część lub jak ktoś będzie chciał całość tej kwoty, można też składać ofiarę inwestycyjny na tacę.
  11. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. + Kazimierza Klimka, od uczestników pogrzebu będzie 4 msze św.
  12. W zakrystii są kalendarze RDN-u.
  13. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytację duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i rozmowy, Dziękujemy za ofiary pieniężne. Bóg zapłać.
  14. Zdajemy sobie sprawę, że byli tacy u których pojawiły się różne przeszkody, dlatego szczególnie ich, a także nie mogących być w czasie kolędy bo przeszkodziła np. praca, zapraszam na mszę św. w ich intencji i na specjalne błogosławieństwo w najbliższą niedzielę o godzinie 9.00.
  15. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem polowym Wojska Polskiego biskupa Wiesława Lechowicza, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i zarazem delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy Księdzu Biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu.

Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi Księdzu Biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski.

† Andrzej Jeż

Tarnów, 15 stycznia 2022 r.