2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU–25II 2024 r. – ROK B

1. Dzisiaj – druga niedziela Wielkiego Postu. Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  • O 10.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci.
  • Bezpośrednio po sumie – Kalwaryjska Droga Krzyżowa.
  • O 14.40 – koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • O godz. 15.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św.

Składka podczas  nabożeństwa pasyjnego na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój świątyni na Święta Wielkanocne.

1. W środę:
  • Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 16.30.
  • Nowenna do MBNP o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzinami.
  • Spotkanie młodzieży w Domu Ludowym godz.19.30.
  1. W czwartek – okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 16.30.
  2. W piątek – I Piątek miesiąca. Oddajemy cześć NSPJ. Wspieramy modlitewnie i materialnie misje św.
  • Wyjazd do chorych – od godz. 8.00.
  • Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku od 16.00.
  • O 16.30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św.
  • Po Mszy św. wieczór uwielbienia prowadzony przez scholę zakończony błogosławieństwem lurdzkim. Zapraszamy!
  • O godz. 19.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Młodzieżową.
  1. W sobotę:
    • o godz. 9.00 spotkanie LSO
    • o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  2. Kolejna niedziela to 3 Niedziela Wielkiego Postu i pierwsza miesiąca. Nabożeństwa pasyjne według planu z tej niedzieli.
  3. Do naszego kościoła – po specjalistycznej renowacji – wrócił zabytkowy wizerunek Chrystusa Ukrzyżowanego. Został umieszczony na ścianie zakrystii w prezbiterium.
  4. Rekolekcje wielkopostne planowane są w 5 tygodniu Wielkiego Posty /od czwartku do niedzieli: 21.03 do 24.03.2024 r./ a prowadzone będą przez ks. dr Piotra Paska – Dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie, pochodzącego z Gosprzydowej.
  5. Pod figurą św. Antoniego można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne w minimalnej cenie 8 zł w ramach wielkanocnej akcji Caritas. Zachęcamy!
  6. W parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku od 3 do 5 marca będzie pierwsza z czterech tegorocznych serii KATECHIZACJI PRZEDMAŁŻEŃSKIEJ połączonej z dniem skupienia. Zapisy drogą elektroniczną przez formularz umieszczony na stronie parafii Brzesko. Szczegóły na afiszu w przedsionku.
  7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: pewnej rodzinie z ul. Tęczowej, Beacie i Wojciechowi Kolarz, p. Rafałowi Samek, Markowi Put oraz, Tadeuszowi i Ryszardowi Klimek za bezinteresowną pracę na rzecz parafii! Niech Pan wynagrodzi wszelkim dobrem!.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego,Gościa Extra o Wielkim Poście, Trwajcie w Miłości.
  9. Ogłoszenie społeczne:

Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola w Porębie Spytkowskiej informuje wszystkich zainteresowanych, że od 26 lutego do 11 marca 2024 r. trwać będą zapisy do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Karty zgłoszeniowe do pobrania w przedszkolu lub na stronie internetowej przedszkola.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Uczniowie wzmocnili się w wierze na Górze Tabor. I my idźmy umocnieni i pełni nadziei w obowiązki i wyzwania nowego tygodnia. Niech Bóg nam na tej drodze błogosławi

Szczęść Boże!