2 Niedziela Wielkanocna 2022

1. Niedziela – Święto Miłosierdzia Bożego, patronalne święto Caritas, rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia, zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej; dziś także niedziela modlitw za kierowców; Niedziela Synodalna. O godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia. Odpust w Brzesku w parafii Miłosierdzia Bożego – suma odpustowa o 11.30.
  2. Poniedziałek – Św. Marka Ewangelisty, o godz. 18.00 procesja ze śpiewem Litanii do Wszystkich świętych o urodzaje i zachowanie od nieszczęść.
  3. Wtorek – Św. Wojciecha, Bpa i Męcz. Głównego patrona Polski uroczystość przeniesiona z 23 kwietnia, bo wtedy była Oktawa Wielkanocy.
  4. Środa – Nowenna do MBN Pomocy oraz msza św. o 18.00.
  5. Czwartek –
  6. Piątek – Św. Katarzyny ze Sieny, Dziew. i Dok. Kośc., Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, Koronka Bożego Miłosierdzia o 18.00.
  7. Sobota – pierwsze nabożeństwo majowe o 18.00.
  8. Niedziela – Niedziela Biblijna, która rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny; pierwszy dzień miesiąca maja, a więc Święto Pracy; pierwsza niedziela miesiąca a więc składka na cele diecezjalne.
  9. W ostatnim czasie odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie:
    1. + Zdzisław Puta – od uczestników pogrzebu będzie 6 mszy
    2. + Mariana Guce – od uczestników pogrzebu będzie 7 mszy
    3. + Stanisława Helaka – od uczestników pogrzebu będzie 10 mszy
  10. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego, Miłujcie się dwa numery: bieżący i specjalny.