2 Niedziela Adwentu Rok B

1. Dzisiaj – druga niedziela adwentu – składka na cele inwestycyjne.
  • Modlimy się i pomagamy materialnie Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek. Bóg zapłać!
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00
  • O godz. 11.00 Msza św. ze szczególnym udziałem  dzieci. Po Mszy św. wizyta św. Mikołaja.
  1. Zachęcamy do udziału w roratach: dorosłych o 6.30 /wcześniej godzinki/, a dzieci o 17.00, wg programu Małego Gościa Niedzielnego.
  2. W środę – wsp. św. Łucji, dziew. i męcz. Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
  • Na roraty o 17.00 zapraszamy dzieci kl. 3 wraz z rodzicami /poświęcenie medalików/.
  1. W czwartek – wsp. św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kościoła.
  2. W sobotę – spowiedź przedświąteczna od godziny 14.00 do 17.00 z półgodzinną przerwą – od 15.30 do 16.00. Chciejmy z niej skorzystać.
  • Wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus
  1. Następna niedziela – to trzecia niedziela adwentu.
  • Rada Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Porębie Spytkowskiej  zapraszają w tym dniu, czyli 17.12.2023r. na kiermasz świąteczny. Czekają na nas świąteczne prezenty, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, ciastka, pierniki. Zebrane fundusze zostaną przekazane na potrzeby naszych dzieci. Zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu.
  1. Pod figurą św. Antoniego są świece rozprowadzane przez Caritas w ramach tradycyjnej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  2. Bóg zapłać za ofiarę na kościół p. Kazimierze i Józefowi Francuz.
  3. Ogłoszenie społeczne: /patrz kartka/ Urząd Miejski informuje o możliwości zakupu węgła po 1500 zł za tonę – szczegóły w gablocie.
  4. Osoby chore i starsze odwiedzimy z Sakramentami świętymi w środę 20 grudnia od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie swoich bliskich w zakrystii lub w kancelarii.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  6. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi
    i św. Bartłomieja – naszego patrona.

W adwencie prostujmy drogi naszego życia, aby Pan mógł przyjść ze swoim zbawieniem do każdego z nas. Szczęść Boże!