2 Niedziela Adwentu 2021

1. Przed mszą: W związku z trwającą epidemią przypominamy o wskazaniach sanitarnych, a więc o obowiązku noszenia maseczki, zachowania dystansu i dezynfekcji.

1. Niedziela – druga niedziela adwentu a pierwsza niedziela miesiąca, składka na tace na cele diecezjalne. Ponieważ w tym dniu przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie, będzie też zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Poniedziałek – św. Mikołaja, bpa.
  3. Wtorek – św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc.
  4. Środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pół godziny przed mszą św. wieczorną schola parafialna wykona Akatyst – pieśń ku czci Matki Bożej. W środę na msze wieczorną ks. Katecheta zaprasza dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii św. wraz z rodzicami
  5. Czwartek – spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami na mszy św. o 17.00 – przeszkodzone kwarantanną w ubiegłym tygodniu.
  6. Piątek –.
  7. Sobota –.
  8. Niedziela – trzecia niedziela adwentu a druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych po mszy porannej, o 11.00 msza z kazaniem dla dzieci, składka na potrzeby parafialne.
  9. Dziękuję Danucie i Zbigniewowi Ratowskim – właścicielom Zakładu Tapicerskiego za ufundowanie i wykonanie tapicerki skórzanej na wszystkie ławki do prezbiterium. Bóg zapłać! Ławki są już ukończone. Pozostało rozliczenie z wykonawcą.
  10. Na ławce pod św. Antonim są świece rozprowadzane przez Caritas w ramach tradycyjnej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę dużą – 20,00 zł za małą 7,00 zł. jęli ktoś zabiera dużą i małą świecę to trzeba złożyć 27 zł.
  11. Radio RDM Małopolska i RDN Nowy Sącz rozprowadza Kalendarze katechizmowe. Dużo w nich ciekawych informacji. Np. odpowiednim kolorem zaznaczony jest okres liturgiczny, patron na dany dzień, odnośniki do czytań mszalnych na dany dzień, odpusty, adoracje, informacje katechizmowe, nawet wykaz księży, którzy zmarli w ostatnich 50 latach. Cena kalendarza 20 zł, do nabycia w zakrystii.
  12. Zapraszam Radnych z Parafialnej Rady Duszpasterskiej po opłatki i kadzidełka na Trzech Króli, aby je doręczyć do rodzin w parafii. Radni dotrą do naszych domów pod koniec tego tygodnia. Ewentualne ofiary składane przy tej okazji, które są jak zwykle przeznaczone na cele związane z liturgią, można złożyć do rąk radnych lub w kopercie na tace z napisem opłatki.
  13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Stanisława Kazka od uczestników pogrzebu będzie 6 mszy św.
  14. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.