16 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 2018

1. Niedziela – dziś czwarta niedziela lipca, po mszach św. błogosławienie pojazdów i ich kierowców z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących
2. Poniedziałek – Św. Brygidy, patronki Europy
3. Wtorek – Św. Kingi, patronki diecezji
4. Środa – Św. Jakuba, Apostoła oraz Św. Krzysztofa patrona motocyklistów, kierowców i podróżujących, o 18.00 Nowenna do MBNPomocy i Msza św., odpust w Brzesku w parafii św. Jakuba – suma odpustowa z procesją na rynek i błogosławieństwem relikwiami św. Jakuba całego miasta o godzinie 18.00.
5. Czwartek – Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
6. Piątek – o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św..
7. Sobota – Św. Charbela Makhlufa kapłana
8. Niedziela – ostatnia niedziela lipca, Niedziela Synodalna.
9. Sołtys wsi informuje, że 22 lipca 2018 roku (niedziela) – to jest dzisiaj o godz. 17:00 w Domu Ludowym odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Brzesku oraz projektantem dotyczące wykonywania przyłączy do budowanej sieci wodociągowej. Wszystkich zainteresowanych przyłączem oraz osoby mające pytania dotyczące budowanego odcinka zapraszamy. Adrian Zaleśny – Sołtys.
10. Ks. Proboszcz na urlopie będzie odprawiał msze św. za + Ryszarda Francuza od wtorku 24 lipca do 7 sierpnia.
11. Dziękuję panom Pawłowi i Grzegorzowi Sowa oraz Emanuelowi Sowa za prace przy syficie w przedsionku kościoła oraz pod chórem i pani Annie Sowa za prace porządkowe. Bóg zapłać!
12. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Źródła, Niedzieli.