14 Niedziela zwykła

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, składka na cele parafialne.
  2. Poniedziałek – .
  3. Wtorek – św. Benedykta , opata, Patrona Europy.
  4. Środa – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz. o 18.00 Nowenna do MBN Pomocy.
  5. Czwartek – świętych Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, patronów diecezji.
  6. Piątek – .
  7. Sobota – św. Bonawentury, bpa i dok. Kośc.
  8. Niedziela – trzecia niedziela lipca, składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  9. W tym tygodniu był coroczny przegląd zabezpieczenia p-poż. i gaśnic, koszt przeglądu wyniósł 326.00 zł.
  10. Wczoraj zostały zamontowane dwa żyrandole zamiast tego na środku. Dotychczasowy został przeniesiony do przedsionka. Ta modernizacja sprawiła, że krzyż na tęczy jest dobrze widoczny. Mamy zamiar jeszcze podnieść wieczną lampkę, by nie zasłaniała obrazu św. Bartłomieja i zamiennie figury Matki Bożej Niepokalanej. Żyrandole zostały zakupione za ofiary składane jako Dar Ołtarza od dzieci komunijnych i bierzmowanych z ubiegłego i tego roku. Cena żyrandoli 3400 zł plus żarówki ok. 200 zł. za resztę pieniędzy z Daru Ołtarza coś jeszcze zostanie zakupione. Prace przy zawieszeniu żyrandoli wykonali Panowie Aleksander Tota, Jan Zgraja i Włodzimierz Bagiński. Bóg zapłać.
  11. Za dwie niedziele to jest 23 lipca Komitet Społeczny z Członków Terenowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Brzesku organizuje „Pomoc Humanitarną” dla podopiecznych Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego ǎ Paulo (Szarytek) oraz dzieci i młodzieży z 10-cioklasowego liceum w Śniatyniu w Ukrainie. Konwój wyruszy z Brzeska 5 sierpnia 2023 r. Więcej na ten temat na plakacie w gablotce i na stronie internetowej parafii pod hasłem „Pomoc Humanitarna”. Organizatorzy będą wdzięczni za każdy rodzaj pomocy i wsparcia konwoju humanitarnego. Lista potrzeb jest duża: wymienię tylko niektóre rzeczy: kołdry, koce, ręczniki, pościel, mydło w kostkach, szampony, proszki do prania, płyny do prania, płyny czyszczące, ścierki do naczyń, MOP płaski do podłóg, siatki foliowe. Z produktów spożywczych: cukier, olej, makaron, konserwy, a dla przedszkola: kredki, bloki, papier do drukarki, słodycze dla dzieci. Jeśli nie zdecydujemy się przynieść środków, które wymieniłem to będzie możliwość złożenia ofiary. Dary będzie można złożyć w niedzielę 23 lipca. Od rana na parkingu obok kontenera i Sali św. Józefa organizatorzy podstawią specjalnie oznakowany samochód.
  12. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego”.